„Első koncertjét soha nem fogom elfelejteni, annyira megfogott - számomra borzongatóan nagy élmény volt. Már egészen fiatal korában (gyermekkorunk óta ismertük egymást) olyan intenzív, olyan mély volt a játéka, amelyhez foghatót azóta sem hallottam" - írja Fischer Annie-ról Rév Lívia zongoraművész. Az Óbudai Társaskör a tavalyi Fischer Annie-emlékévet követően is időről időre helyet ad fiatal tehetségek bemutatkozására.
A Fischer Annie zenei előadó-művészeti ösztöndíjat azért hozták létre, hogy a pályakezdő muzsikusok minél előbb és minél többször találkozhassanak a közönséggel. Az ösztöndíj általában egy évre szól, de legfeljebb háromszor újra megpályázható - így ad ösztönzést a sokrétű tapasztalatszerzésre. 1998-tól, az ösztöndíj alapításának évétől olyan fiatal művészek részesültek támogatásban, akik azóta a hazai opera- és koncertélet meghatározó személyiségeivé váltak.
Az Óbuda Társaskör évadzáró, július 4-i Fischer Annie-emlékhangversenyén három ösztöndíjas, Deák Sára (hegedű), G. Horváth László (hegedű) és Környei Miklós (gitár) lép színpadra, az esten közreműködik Andor Krisztián, Pregun Tamás (zongora), Homoki Gábor (hegedű), Bartók Tamás (brácsa) és Háry Péter (gordonka). Műsorukon Schubert, Rodrigo és Csajkovszkij művei szerepelnek. Az est műsorvezető-házigazdája Dr. Székely György.
Kérdésünk: A hangverseny egyik szólistája, G. Horváth László hegedűművész az Óbudai Társaskör egyik rezidens zenekarának, az Anima Musicae Kamarazenekarnak alapítója és művészeti vezetője. Hányadik születésnapját ünnepli idén az együttes?
A helyesen válaszolók közül két szerencsés a Fidelio vendégeként ellátogathat a július 4-én 19 órakor kezdődő koncertre az Óbudai Társaskörbe.