Frankl Péter a Zeneakadémián végezte tanulmányait Hernádi Lajos, Kodály Zoltán és Weiner Leó vezetésével. Nemzetközi hírnevét több külföldi verseny sikere alapozta meg, s ezután olyan karmesterekkel játszott együtt, mint Claudio Abbado, Vladimir Ashkenazy, Riccardo Muti, Solti György és Lorin Maazel. 1962-ben debütált Londonban és New Yorkban, majd ezt a világ vezető zenekarainak meghívásai követték: a Chicagói, a Bostoni, a Berlini, Londoni Filharmonikusok, a Lipcsei Gewandhaus, az Amszterdami Concertgebouw, az Orchestre de Paris. Turnéi során szóló- és zenekari esteket adott Japánban, Koreában, Ausztráliában és Dél-Afrikában. Rendszeres vendége a londoni BBC Promenade koncerteknek, valamint a világ legnevesebb fesztiváljainak (Edinburgh, Cheltenham, Verbier, Kuhmo). Közreműködött Britten Concertójának előadásán az Edinburgh-i Fesztiválon a szerző vezényletével, valamint a Yehudi Menuhin által vezényelt egyik utolsó koncerten, a bukaresti Enescu Fesztiválon a Budapesti Fesztiválzenekarral.
Rendszeresen játszik együtt olyan művészekkel, mint Ralph Kirschbaum, Kyung Wha Chung, Vásáry Tamás, Schiff András, a Bartók, a Borogyin, a Tokyo, a Panocha, a Takács, és a Vermeer Vonósnégyes. A világ különböző részein tartott mesterkurzusokat: Royal Academy, Royal College in London, Van Cliburn Institute (Texas), a budapesti Liszt Ferenc Zeneakadémia. Számos CD-felvételt készített, így Debussy és Chopin összes zongorára írt művének kiadását, valamint Mozart összes négykezes darabját Vásáry Tamással. Jelenleg Londonban él, a Yale Egyetemen tanít. A köztársasági elnök művészi tevékenységéért a Magyar Köztársaság Tisztikeresztjét adományozta neki.
Vásáry Tamás első koncertjét 8 éves korában csodagyerekként adta. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán végezte tanulmányait Dohnányi Ernő és Hernádi Lajos növendékeként. 1948-ban megnyerte a Liszt Ferenc Zongoraversenyt, 1955-ben a párizsi Long-verseny és a varsói Chopin-verseny díjasa. 1956-ban elhagyta az országot és Londonban, illetve New Yorkban kezdte karrierjét. Zongoraművészként a legfontosabb nemzetközi fesztiválok (Salzburg, Edinburgh, Berlin, Granada) vendége volt. Mint szólista a világ összes jelentős nagyzenekarával fellépett. DGG hangfelvételei jelentős Liszt-, Chopin-, Debussy- és Rahmanyinov-interpretációkat őriznek. Számos lemeze jelent meg Brahms zongora- és kamarazene műveivel. Ez utóbbiaknál partnerei a Berlini Filharmonikus Zenekar muzsikusai voltak. Ezzel a zenekarral játszotta lemezre Mozart zongoraversenyeit.
Vásáry Tamás karmesterként is hasonló népszerűségnek örvend. A Bornemouth-i Szimfonikus Zenekar első karmestereként rendszeresen fellép Nagy-Britannia hangversenytermeiben és európai turnékon. Vendégkarmesterként a Londoni Filharmonikusokkal és a Royal Philharmonic Orchestrával koncertezett. Európai együttesek mellett az USA-ban is számos nagyzenekarral épített ki kapcsolatot.
1993-ban a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekar főzeneigazgatójává és vezető karmesterévé nevezték ki. Bérletei, hangversenyei, televíziós szereplései a magyar zenei élet jelentős ünnepi eseményeinek számítanak, s ezzel egyidejűleg a Rádiózenekar turnéit külföldön valóságos diadalmenetekké változtatta. Az MR Szimfonikus Zenekarral készített CD-felvételei a közönség és a kritikusok körében is nagy sikert arattak. 1994-ben elnyerte a Magyar Köztársasági Érdemrend Tisztikeresztjét. A magyar zenekultúra fejlesztése és külföldi terjesztése érdekében végzett munkássága elismeréseképpen 1998-ban a köztársasági elnöki Arany Emlékéremmel, valamint a Rádiózenekar szellemiségének magasrendű megújításáért, karmesteri és zongoraművészi pályafutásáért Kossuth-díjjal tüntették ki. 2001-ben a magyar államiság ezeréves évfordulója alkalmából alapított, egyetlen alkalommal odaítélt állami kitüntetést, a Millenniumi Kölcsey-díjat különféle művészeti ágak képviselői vehették át – muzsikusként Vásáry Tamás részesült az elismerésben.
Műsor:
Mozart: f-moll fantázia, K 608
Liszt: h-moll szonáta
Schumann: Karnevál, Op. 9
Schubert: f-moll fantázia, D 940