Az első koncertet a Nyitott Műhelyben tartják, itt az érdeklődők műhelybeszélgetés keretében ismerkedhetnek meg a gamba Európába kerülésének és virágkorának rövid történetével, valamint a hangszer kortárs zenében való kiaknázásának lehetőségeivel. A beszélgetést koncert követi, mely némi változtatásokkal, a következő alkalom nyilvános főpróbáját is jelenti.
A következő hangversenyre másnap, december 4-én a FUGA Budapesti Építészeti Központban kerül sor. A koncertműsor különlegessége, hogy a koncerten elhangzó tíz műből nyolcat (Kurtág György három szólógambára írott darabját, Soós András korábbi darabjának gambára átírt változatát, valamint Sáry László, Tornyai Péter, Sztojanov Georgi és Váczi Dániel darabjait) elsőként hallgathatnak meg az érdeklődők. A kompozíciók döntő többségben ezen alkalomra íródtak és a viola da gambára írott kortárs repertoár bővülését hivatottak szolgálni.
Gamba moderno - a Viola da gamba kortárs szemmel I.
2011. december 3. - Nyitott Műhely
Nyilvános főpróbával egybekötött beszélgetés és nyilvános főpróba
Gamba moderno - a Viola da gamba kortárs szemmel II.
2011. december 4. - FUGA Budapesti Építészeti Központ
Km.: Kallai Nóra (viola da gamba), Bodrogi Éva (szoprán), Koltai Kata (gitár), Mali Emese (zongora), Rohmann Ditta (cselló), Szalai András (cimbalom)
Kurtág György: Kurtág György: ...gemiti, sospiri...(Hommage au professeur Joël Dehais) (magyarországi bemutató); Ombres (à Joël Dehais) - magyarországi bemutató
Sáry László: Triptichon
Váczi Dániel: Reticularis (ősbemutató)
Tornyai Péter: da camera (ősbemutató)
Soós András: Ave maris stella - hangszeres változat (ősbemutató)
Stollár Xénia: Chaconne d'Azur
Sztojanov Georgi: Gambakötet japán haikukra (ősbemutató)