A négynapos koncertsorozat alatt sokszínűen idézik meg a Mestert, lesz rendhagyó irodalmi koncertest, beszélgetések, valamint kiállítás a művész fotóiból, tárgyaiból, hagyatékából. Gondolnak a gyerekekre is a beavató hangszerbemutató és hangszerválasztó programmal, valamint egy kreatív rajzos felhívással. A programban olyan neves művészek működnek közre, mint Vásáry Tamás, Kelemen Barnabás, Kokas Katalin, Lajkó Félix, Snétberger Ferenc, Szakcsi Lakatos Béla, Sárik Péter, Malek Andrea, Dráfi Kálmán, Mocsári Károly, Hegedűs D. Géza és fesztivál művészeti vezetője, Balázs János. A sorozat az NKA és Hegyvidék Önkormányzatának támogatásával valósul meg.
A fesztivál szervezésének gondolata régóta foglalkoztat; Cziffra György, a magyar zseni munkásságát nem ismerik elegen Magyarországon. Számomra személyesen is fontos az ő emlékének és zenei- szellemi hagyatékának gondozása, hiszen ő miatta választottam a zongorát és a klasszikus zenét
– mondta Balázs János.
A fesztivál felépítése követi Cziffra György elképzeléseit, aki annak idején Franciaországban létrehozta saját alapítványát, iskoláját, koncertsorozatát és versenyét. A Cziffra György Fesztivál mindezt a szerkesztési elvet alapul véve alakította ki a sorozatot.
A koncertprogram rangos névsora különböző tematikus napokat takar. Az első koncerten Balázs János válogat Cziffra repertoárjából, Hegedűs D. Géza színművész pedig Cziffra György önéletrajzi könyvéből olvas fel. A második esten Vásáry Tamás, Mocsári Károly és Dráfi Kálmán, Cziffra György barátai és tanítványai idézik meg a mestert. A harmadik este a '40-es, '50-es évek sanzonjaiból, Karády Katalin dalaiból válogat, Sárik Péter, Berkes Balázs és Malek Andrea közreműködésével; felidézvén Cziffrának azt az életszakaszát, amikor 1956 előtt bárokban, lokálokban zongorázott és improvizált. A záróestet Hommage à Cziffra címmel hirdetik meg Kelemen Barnabás, Kokas Katalin, Vásáry Tamás, Lajkó Félix, Snétberger Ferenc, Szakcsi Lakatos Béla előadásával; a Zuglói Filharmónia (vez.: Záborszky Kálmán) Balázs János szólójával pedig Csajkovszkij b-moll zongoraversenyét szólaltatja meg.
A fesztivál ideje alatt Cziffra emlékkiállítást rendeznek a MOM Kulturális Központban eddig még sehol meg nem jelent családi fotókból, a művész személyes tárgyaiból, illetve Gyügyi Ödön rajzaiból, a Szamos Cukrászda pedig erre az alaklomra megalkotta a Cziffra szeletet, amely már kapható a Szamos cukrászdákban.
A Cziffra Fesztivál részletes programja és jegyárusítás a weboldalon.