Számos észt zenei szervezet csatlakozott a projekt finanszírozásához, melynek célja, hogy minden gyerek hangszerhez jusson. Tõnu Kaljuste karmester a kezdeményezéssel az ország zenei hagyományait kívánja megőrizni. A projekt keretében felmérik az iskolák, a zeneiskolák és más oktatási intézmények igényeit, és arra biztatják őket, hogy pályázzanak hangszerekre. Az anyagi forrásokat az állam, a gazdasági szektor szereplői, illetve magánadományok biztosítják.
hiszen a jelenlegi állomány jó része elhasználódott. Egyes típusok oktatását be is kellett szüntetniük, hiszen a diákoknak nem tudtak hangszert adni. 2016-ban mintegy 200 ezer eurót költött az állam hangszerekre, 2017-ben 250 ezer euróra növelik a keretet: összesen 1,3 millió eurót szánnak a célra. (Rhinegold, EstoniaWorld)
Észtország kiemelt figyelmet fordít a zenekultúrára. 2015-ben minden állampolgáruk számára elérhetővé tették a Meludia nevű online oktatófelületet, mely az alapvető zenei ismeretek elsajátításában segít.
Az ország függetlenségét is a zenének – illetve a zene közösségteremtő erejének – köszönheti. 1988 júniusában az észtek egy fesztiválon hazafias és népi dalokat kezdtek énekelni. Két hónappal később már 300 ezer ember tiltakozott dalolással a szovjet megszállás ellen. 1989. augusztus 23-án hatszáz kilométeres élőláncban állt és énekelt kétmillió balti: az észtek a lettekkel és a litvánokkal együtt.