„Nyolc évvel ezelőtt a koreai növendékeim jelezték, hogy szeretnék megismerni a magyarországi zenekultúrát és -oktatást. Dél-Koreában erős amerikai befolyás volt akkor, az egész ország amerikai stílusú volt. Ezen szerettem volna változtatni, arra törekedtem, hogy ott minél többen megismerhessék és hirdessék a mi kultúránkat. A fesztivál elmúlt évei alatt nagyon jó kapcsolatok alakultak ki nemcsak koreai, hanem japán, kanadai, vagy más nemzetiségű zenészekkel is, voltak növendékek, akik már a következő évben a Zeneakadémiára felvételiztek. Erre nagyon büszke vagyok, ahogyan arra is, hogy
a fesztivál résztvevőinek lehetősége van zenekarral játszani, ami nagyon ritka a hasonló rendezvényeken”
– mondta Fehér Ernő.
A Budapesti Nyári Zenei Fesztivál a nagyközönség számára nyitott, ingyenesen látogatható mesterkurzusokból (hegedű, zongora) és hangversenyekből áll. A professzorok és tanítványaik egész nap várják az érdeklődőket a Bartók Béla Konzervatórium hangversenytermébe. Az ifjú muzsikusok olyan tanároktól vehetnek órákat mint Dráfi Kálmán, Jandó Jenő, Némethy Attila, Mijung Im és Fehér Ernő, valamint Kapás Géza, Oláh Vilmos, Szabadi Vilmos és Hojin Jeong. A kurzusok résztvevői többségében dél-koreai fiatal zenészek lesznek.
„Eleinte csak zongora-mesterkurzusként indult a fesztivál. Szerettem volna kifejezni hálámat a volt tanáraimnak, Szokolay Balázsnak, Némethy Attilának és Jandó Jenőnek, ezért őket hívtam meg tanítani. Néhány éve elindult a hegedűkurzus is, és végül nagyon jó társaság kovácsolódott belőlünk. Rendszeresen hívunk vendégtanárokat is, idén például Oláh Vilmost.
Minden résztvevő hét órát kap a fesztivál folyamán, és minden tanárral dolgozhat”
– árulta el a fesztiváligazgató.
A budapesti fesztivált Fehér Ernő és Oláh Vilmos koncertje nyitja augusztus 11-én délután, melyen Brahms két hegedű-zongora szonátája hangzik majd el. A második napon tanári hangversenyt hallhat a közönség – többek között Mijung Im és Szabadi Vilmos játékát –, a fesztivál további napjain pedig a diákok adnak majd szólóesteket és osztályhangversenyeket.
A legkiemelkedőbb, versenygyőztes fiatalok augusztus 18-án a Duna Kamarazenekarral közösen adnak koncertet Bach, Mozart, Beethoven és Liszt népszerű versenymű-tételeiből.
„A résztvevők számára feszített a program, de azért jut idő a pihenésre is. Minden évben szervezünk egy kirándulást a környéken, megnézzük Budapest fő nevezetességeit, illetve egy napos látogatást teszünk Bécsben.”