A hangszerek királynője név nem véletlen. Az orgona, ha avatott kezekbe kerül, különleges, sajátos atmoszférát teremtő, kultikus helyeken megszólaló csoda, minden hangszer egyedi, mondhatnánk "külön egyéniség". Az OrgonaPont sorozat célja, hogy a nyári pihenések ideje alatt a kikapcsolódást kereső közönség a nívós élményeket ígérő, kifinomult és egyben szórakoztató muzsikát találjon.
Talán nem mindenki tudja, aki a forró nyári fürdőzés után este betéved a templomok hűvös falai közé, az OrgonaPont valamelyik koncertjére, hogy az orgonaművészek a koncert előtt hosszasan ismerkednek az adott templom orgonájával, regisztrálnak, megfejtik a hangszer lehetőségeit, finomságait, szeszélyeit, erényeit. A hangszerek felépítése, mérete, sípszáma, és klaviatúra száma meghatározza, milyen darabok játszhatók el rajta, mi "áll jól nekik". A Balaton-parti koncerteken klasszikus gitáros, szaxofonos, harsonás, hegedűs, gordonkás szólisták, kamaraegyüttesek és kórusok is közreműködnek az orgonán játszó, ragyogó talentumukat megcsillogtató előadóművészek mellett.
A koncertek közül kiemelkedik Szamosi Szabolcs orgonaművész, a Filharmónia Magyarország ügyvezető igazgatójának augusztus 1-jei balatonlellei hangversenye, akinek Koncert mollban című előadását a Harmónia Vonósnégyes kíséri. A program Händel, Bach és Telemann darabjaiból állt össze, és felcsendül Mozart három Templomi szonátája is.