Klasszikus

Ioan Holender elnökletével rendezik meg a Kárpát-medence legnagyobb vokális versenyét, a Musicum Laudét

2024.04.24. 09:25
Ajánlom
A fiatal énekes tehetségeknek szóló, mesterkurzussal és meghallgatással egybekötött megmérettetést Nagyváradon rendezik meg július 13. és 23. között. A jelentkezéseket május 9. és június 27. között várják.

A világhírű opera manager, az operaélet nemzetközileg elismert alakja, a bécsi Staatsoper egykori igazgatója, Ioan Holender tölti be a Musicum Laude énekverseny elnöki posztját, akinek személye a legmagasabb szakmai garanciát jelenti. A zsűriben a zenei élet további meghatározó nemzetközi képviselői, operaénekes sztárok, casting igazgatók, kiváló rendezők és karmesterek foglalnak helyet. A verseny lebonyolításának szakmai hátterét a Partiumi Keresztény Egyetem magánének szakának tanárai és diákjai adják.

A fiatal énekesek számára alapított énekverseny és mesterkurzus 2024-ben második alkalommal kerül megrendezésre Nagyváradon. A 2021-es sikeres debütálást követően az esemény újra összehozza a tehetséges ifjú énekeseket és a zenei szakma kiemelkedő személyiségeit. A Musicum Laude kivételes lehetőség a fiataloknak és a tapasztalt előadóművészeknek egyaránt. Egy olyan rendezvény, amely a tehetséget, az éneklés szenvedélyét és a zene szeretetét ünnepli

Az idei énekversenyre május 9. és június 27. között várják a jelentkezéseket.

A verseny jelenléti szakasza 2024. július 13. és 23. között zajlik majd, amikor az egyetemisták (18-26 évesek) és a fiatal énekesek (27-38 évesek) három különböző műfajban – dal, oratórium és opera – mérik össze tudásukat és tehetségüket. A megmérettetésre összesen három korosztályban várják a jelentkezőket, a legfiatalabbaknak (15-20 évesek, akiknek még nincs zenei felsőoktatási hallgatói jogviszonyuk) külön kategóriát hirdettek.

A legkiválóbbak jelentős díjakra és fellépési lehetőségekre számíthatnak a 30.000 euró összdíjazású versenyben. Az esemény tíz napja alatt a résztvevőknek kivételes lehetőségük nyílik a tanulásra a mesterkurzusok által, kapcsolatok építésére a zsűri illusztris társaságának köszönhetően.

A közönség az elődöntők, a döntő és a gála során is figyelemmel kísérheti a versenyzők szereplését, és meghallgathatja a jövő operacsillagait, első nyilvános fellépéseik egyikén.

Fejléckép: Ioan Holender (forrás: Musicum Laude)

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Színház

Alföldi Róbert: „Ezt ma Magyarországon eléggé pontosan lehet érteni”

Az idei évadban a negyedik előadását rendezi: Varsányi Anna A szent című darabját állítja színpadra a Szegedi Nemzeti Színházban. Az ősbemutatót május 2-án tartják. Alföldi Róberttel az abszurd helyzetekről, az inspiráló műhelymunkáról és a jó szerepekről is beszélgettünk.
Klasszikus

Kiemelkedő versenyeredményeket értek el a Zeneakadémia hallgatói

A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem zeneszerző szakos hallgatói számos díjat nyertek a csehországi Ostravában megrendezett 14. GENERACE Zeneszerzőversenyen.
Színház

15 sor színház: Hegedűs a háztetőn

A Fidelio 15 sor-rovatát azért hoztuk létre, hogy mindenről beszámoljunk, ami kultúra, és érdemes tudni róla. A következő rövid írás a székesfehérvári Vörösmarty Színház nagyszínpadi előadásáról, a Hegedűs a háztetőnről szól. 15 sor színház.
Jazz/World

Esztergályos Máté: „Megmutattuk, hogy lehet békésen működni egymás mellett a jazz-zenei térben”

Április 30-án a Dohnányi Ernő Zenei Központban ünnepli egyéves születésnapját a Szakcsi Rádió. Az évforduló alkalmából Esztergályos Mátéval, a csatorna főszerkesztőjével beszélgettünk az eddig elért eredményekről, visszajelzésekről és arról, hogyan fogadta őket a szakma.
Színház

Nagy Viktor: „Nem érdemes mindig a fősodorral menni”

Nagyszínpadi Sherlock Holmes-előadással, Molnár Ferenc-darabbal, ír feketekomédiával érkezik a Rejtélyek évada a Thália Színházba. Nagy Viktor művészeti vezető a változó nézői igényekről, médiazajról és a nagy teherbírású társulatról is beszélt a Fideliónak. Interjú.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Klasszikus ajánló

Bonjour Paris! – a francia kultúra nagyjait idézi meg a Szegedi Szimfonikus Zenekar budapesti koncertje

A Szegedi Szimfonikus Zenekar május 15-én a Zeneakadémián népszerű darabokkal és egy igazi különlegességgel tiszteleg Maurice Ravel 150. és Arvo Pärt 90. születésnapja előtt – ráadásul utóbbi szerző is egy emblematikus francia műalkotásnak szentelte alkotását.
Klasszikus ajánló

Az Őrség varázslatos tájaira hív a Fesztivál Akadémia Budapest

A Kelemen Barnabás és Kokas Katalin hegedűművész házaspár által alapított Fesztivál Akadémia Budapest május 30. és június 1. között első alkalommal rendezi meg tavaszi fesztiválját, a Springfestet.
Klasszikus hír

Kiemelkedő versenyeredményeket értek el a Zeneakadémia hallgatói

A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem zeneszerző szakos hallgatói számos díjat nyertek a csehországi Ostravában megrendezett 14. GENERACE Zeneszerzőversenyen.
Klasszikus ajánló

Oxford címmel indul turnéra a Szolnoki Szimfonikus Zenekar

Az együttes háromállomásos koncertsorozata különleges zenei válogatással és nemzetközi szólistagárdával valósul meg április utolsó három napján, Szolnokon, Kismartonban, valamint Budapesten.
Klasszikus ajánló

Nakarjakov és Pletnyov érkezik a Müpába április 25-én – különleges koncertélmény a Concerto Budapesttel

Glinka Valse-Fantasie című műve, Mihail Pletnyov trombitaversenye és a zeneszerző személyes emlékeiből építkező 14 zenekari képe szerepel a Concerto Budapest április 25-i koncertjén a Müpában. A hangverseny különlegessége, hogy két magyarországi bemutató is elhangzik: Pletnyov műveit ő maga vezényli, a virtuóz trombitaverseny szólistája az orosz világsztár, Szergej Nakarjakov lesz.