Az egy éven keresztül tartó sorozat mind a tizenhét koncertjét hatalmas érdeklődés kísérte, valamennyi koncert telt ház mellett zajlott, a közreműködők pedig valamennyien a világ zenei életének meghatározó egyéniségei voltak. Az „MVM Koncertek - A Zongora"-sorozat 2014-ben és 2015-ben is folytatódik, most már azonban két helyszínen: a Művészetek Palotájában és a felújított Zeneakadémia Nagytermében.
Jevgenyij Kiszin 1971-ben született Moszkvában. Kétéves korában kezdett zongorázni, már hat évesen a híres Gnyesszin Zenei Tehetségek Iskolájába került. Tízéves korában debütált zenekarral, egy évvel később már szólóestet adott Moszkvában. Tizenhárom évesen, a zenei világ figyelmét felkeltve már Chopin zongoraversenyeit játszotta a Moszkvai Filharmonikus Zenekarral. Nyugat-európai bemutatkozása 1987-ben történt a Berlini Fesztiválon, melyet európai turné követett a Moszkvai Virtuózokkal és V. Szpivakov karmesterrel. Az Egyesült Királyságban a BBC Promenade Concerts sorozatának keretében debütált. 1990-ben mutatkozott be az Egyesült Államokban: a Zubin Mehta által dirigált New York-i Filharmonikusokkal Chopin két zongoraversenyét játszotta, majd egy héttel később a Carnegie Hall fennállásának százéves évfordulóját ünneplő hangversenysorozat nyitókoncertjét adta, ezúttal szólóban. Több díjban részesült, 1995-ben minden idők legfiatalabbjaként nyerte el a Musical America „Az év legjobb hangszeres előadója" címét, 1997-ben pedig „Az orosz kultúráért" kitüntetést. Kiszin az egész világon keresett művész, rendszeresen játszik olyan kiváló karmesterekkel, mint Seiji Ozawa, Claudio Abbado, Vladimir Askenazi, James Levine, Kurt Masur és Daniel Barenboim. Fellépett szinte az összes híres zenekarral. Lemezfelvételei rendszeresen díjakat nyernek. 2010-ben Prokofjev-lemeze, amelyet a Philharmonia Orchestra szólistájaként, Vladimir Ashkenazy vezényletével rögzített, Grammy-díjat nyert.
A Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem pódiumán Schubert D-dúr szonátája mellett (D 850) Szkrjabin-műveket játszik majd: a második, gisz-moll szonátát ("Sonate-Fantaisie", op. 19) és egy válogatást az Op. 8-as sorszámot viselő etűdsorozatból.