Kupper András, a december végén kinevezett kancellár és az intézmény szakmai vezetésének - rektor és szenátus - viszonya soha nem látszott felhőtlennek, a héten történt események fényében pedig már végképp reménytelennek tűnik a helyzet konszolidációja. Kedden a Zeneakadémia húsztagú szenátusa egy emberként szavazta le a kancellár előterjesztéseit, az SZMSZ-re vonatkozó javaslatát a kancellár még az ülésen visszavonta, erről így szavazni sem lehetett. A Szervezeti és Működési Szabályzat pedig az egyetemi működés talán legfontosabb alapdokumentuma, amelynek február végéig konszenzussal meg kellett volna születnie.
Több forrásból úgy tudjuk, hogy a vezető beosztású alkalmazottakat - mintegy tucatnyi embert, a programszervezéstől a jogi osztályig - arról tájékoztatták pénteken, hogy a kancellár azonnali hatállyal visszavonja megbízatásukat. Bár elvben lehetőség van arra, hogy közülük bárki megbízott igazgatóként folytassa munkáját, végleges kinevezésekre csak új pályáztatások nyomán kerülhet sor - ezeket a pályázatokat viszont csak egy elfogadott SzMSz-nek megfelelően lehet kiírni.
A szenátus több tagja is úgy nyilatkozott, hogy reménytelennek tartják az együttműködést a kancellárral: erősen aggódnak, hogy a rossz döntések nyomán működésképtelenné válik a Zeneakadémia, valamint sérelmezik, hogy számos kifejezetten szakmai-művészeti kérdésben is - például tanári kinevezések, szakmai díjak - a kancellár magának tartaná fent a döntés jogát. Korábban levélben kérték a rektort és a fenntartót, hogy gondolják újra Kupper kinevezését, de kérésük egyelőre nem talált meghallgatásra.
Kupper Andrást egyelőre nem sikerült elérnünk. Dr. Vigh Andrea, a Zeneakadémia rektorasszonya megkeresésünkre csak annyit mondott, hogy tisztában van a problémákkal, ugyanakkor nagyon bízik a fenntartóval folytatott egyeztetések sikerességében, ezért egyelőre nem kíván nyilatkozni.