A Magyar Zene Háza falai egyedülálló módon üvegből készültek, ezért nagy várakozás előzte meg az első zenemű megszólalását. Mivel az intézményben többféle műfaj képviselteti magát, a teszt fontos részét képezte, hogy a klasszikusokon túl – ezúttal a Korossy Quartet szólaltatta meg Beethoven egyik késői vonósnégyesét – felcsendüljenek populárisabb dallamok is. Erre azért volt szükség, mert míg egy vonósnégyes homogén hangzást ad a legmagasabbtól a legmélyebb regiszterekig, addig másképp szól a popzene. Hiszen ha a pop nincs jól hangosítva, akkor nem lesz elég transzparens.
„Történelmi pillanatokat élünk, mert ezekben a napokban hallottunk először zenét a Magyar Zene Háza már befejezett nagyteremében, az eredmény pedig minden várakozásomat felülmúlta” – mondta Batta András, a Magyar Zene Háza ügyvezetője.
A Városliget fái között megbújó Magyar Zene Háza a tervek szerint év végére készül el teljesen, hármas felosztása pedig a ház három fő funkcióját szolgálja: kiállítások, koncertek és a zenetanulás helyszíne lesz.
Az intézmény kialakításának köszönhetően zenei kísérletezésre is alkalmassá válik, a süllyeszthető színpadtechnikájú koncertterem ültetve 280 főt, állva 550 embert képes befogadni. Kapcsolódik hozzá egy szabadtéri színpad is, ahol nappali és esti koncertek, kisebb zenei programok kapnak helyet.
Az akusztikai tesztről készült felvétel:
Fejléckép: Korossy Quartet a Magyar Zene Háza akusztikai tesztelésén (forrás: Magyar Zene Háza)