Klasszikus

Könnyek közt? – avagy egyik szemünk sír, a másik meg…

2020.11.14. 14:45
Ajánlom
A Pannon Filharmonikusok annak ellenére, hogy közönsége személyesen nem lehet jelen a Kodály Központban, mégis játszik és örömmel közvetíti élőben hangversenyeit.  A kulturális rendezvényeket érintő hatályos rendelkezések tudomásulvételével a zenekar menedzsmentje újra- és újra áttervezi műsorait. Így maradt a soron következő, november 21-i hangverseny eredeti címéből (Könnyek és csínyek) csupán a Könnyek.

A közönségünk és zeneművész közösségünk egysége különleges érték még a távolságtartásra kényszerülő és így az online térre áttérő világunkban is. A zenekar menedzsmentje, művészeti vezetése felkészült és intézkedéseivel azonnal reagált az újabb változásokra, a zenekar tehát tovább folytatja a próbákat. A járvány előző szakaszaiban is sikerült fegyelmezettséggel, hatékonyan és gyorsan reagáló intézkedésekkel elérni, hogy nem állt le a munka, amíg a muzsikusok egészségesek és a szabályozás engedi, lesznek hangversenyek! - nyilatkozta Horváth Zsolt, a Pannon Filharmonikusok igazgatója. 

A prémium minőségű, koncertfilm jellegű, online és egyben élő közvetítések (live stream) technikai feltételeivel a zenekar már három hangversenyét streamelte egy professzionális filmes stábbal.

A nyilván igen erőforrás-igényes szolgáltatásához, kvázi a klasszikus zene életben tartásához és a közönséghez való eljuttatásához a zenekar most örömmel vár új közönséget és partnereket maga mellé.

1080x1080kon-143823.jpg

Bogányi-zongora (Fotó/Forrás: Pannon Filharmonikusok)

November 21-én este 8 órai kezdettel az online térben Könnyek és csínyek című koncertjét közvetíti élőben a zenekar a Kodály Központ hangversenyterméből, az est dirigense Varga Gilbert vezető karmester, közreműködik Bogányi Gergely Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas zongoraművész, aki a magyar mérnökökkel kifejlesztett Bogányi-zongorán játssza ezen az esten Wolfgang Amadeus Mozart c-moll zongoraversenyét.

A cím így lett igencsak beszédes: az eredeti zenei program változásával egyszerűen áthúzták a cím felét, csupán a könnyek maradtak...

Ugyanakkor örömteli, hogy az online térben, az élő kapcsolat is fenntartható. Ezen az estén megismerkedhetnek az úgynevezett Bogányi-zongorával is, amit magyar mérnökök segítségével fejlesztettek ki. A hangszer úgy látványában, mint hangzásában egy új, érdekes élményt nyújt – nem másutt, mint mindannyiunk nappali szobájában! Mert nem mindegy, hogy mit hallgatunk!

Könnyek

- Élő közvetítés a Kodály Központból -

2020. november 21. 20:00

Műsor:

  • Wolfgang Amadeus Mozart: c-moll zongoraverseny K.491
  • Gabriel Fauré: Pavane, Op. 50
  • Georges Bizet: I. (C-dúr) szimfónia

További információ és jegyvásárlás ide kattintva. >>>

ELŐZETES

2020. december 9-én a Kodály Központ első nyilvános hangversenyének idén 10 éves jubileumán a Pannon Filharmonikusok ünnepi hangversenyt közvetít.

Támogatott tartalom.

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Vizuál

Otthon egy távoli földrészen – A Néprajzi Múzeum Claudia Andujar-kiállításáról

Indiánok. Lelkek. Túlélők. Claudia Andujar fotókiállítása címmel nyílt meg szeptember közepén a Néprajzi Múzeum új időszaki tárlata, amelyen az apai ágon magyar származású fotóművész képei láthatók. A kiállítás két kurátorával, Gellér Judittal és Szabó Magdolnával beszélgettünk.
Vizuál

Elhunyt Varga Veronika színésznő

A francia-magyar művészt gyors lefolyású, súlyos betegség után érte a halál Párizsban. Varga Veronika ötvennégy éves volt, szülei, férje és két lánya gyászolja.
Plusz

Orvosi Nobel-díjat kapott Karikó Katalin

A világ legrangosabb tudományos elismerését Drew Weissman amerikai kutatóval vehetik majd át az mRNS-alapú vakcinák kifejlesztéséért.
Jazz/World

A jazz kiválóságai érkeznek a Magyar Zene Házába

Október 8-án a tizenötödik alkalommal szervezik meg a Magyar Jazz Napját, délutántól izgalmas koncertsorozat várja az érdeklődőket a Magyar Zene Házában.
Vizuál

„Ebben a helyzetben mindenki veszít” – interjú Reisz Gáborral

„Jó lenne, ha megtanulnánk beszélgetni, és belátnánk végre, hogy valójában nem figyelünk a másikra” – fogalmazott lapunknak Reisz Gábor, akivel legújabb, Magyarázat mindenre című filmjéről beszélgettünk.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Klasszikus magazin

Liszt arcai: Liszt, a virtuóz

Liszt Ferencet, a 19. század legjelentősebb magyar zeneszerzőjét és a csodagyerekként induló, világhírű zongoristát az is ismeri, aki nem kifejezetten jártas a zenetörténetben. Ám Lisztet vétek lenne pusztán e két attribútum alapján beskatulyázni,
Klasszikus ajánló

Neves baszk zeneszerző működik közre az Eötvös Péter Alapítvány mesterkurzusában

Ramon Lazkano a kurzus során tanítja a fiatal karmestereket és zeneszerzőket, emellett beszélgetést hallhat vele a közönség, a zárókoncerten pedig műveit is játszani fogják.
Klasszikus ajánló

Magyar Kincsek – Folytatódik a Concerto Budapest zenei kaleidoszkópja

A felfedezés és újrafelfedezés, az értékek megtalálása központi motívuma a Concerto Budapest Magyar Kincsek-programjainak, melyeknek a közönség az idei évadban is koncertsorozat keretein belül lehet részese a Zeneakadémián.
Klasszikus hír

Jövőre is a kamarazene gyöngyszemeivel vár az Anima Musicae

Meghirdette 2023/24-es évadát a „zene lelkéről” elnevezett Anima Musicae Kamarazenekar: a szeptember 25-i sajtótájékoztatón bemutatták az évad kiemelt koncertjeit, külföldi vendégszerepléseket.
Klasszikus ajánló

Balogh Máté vokális művei csendülnek fel a Pax et Bonum Kamarakórus előadásában

Az itthon és nemzetközi viszonylatban is elismert, fiatal komponista lesz a Magyar Zene Háza „Szerzők? Jelen!” című koncertsorozatának soron következő részének vendége október 4-én.