Bartók Béla születésének 142. évfordulóját ünnepeljük idén március 25-én. Ezen a napon a Zenetudományi Intézet koncerttel egybekötött könyvbemutatót rendez, ahol a Bartók-összkiadás vonósnégyeseket tartalmazó, 29. és 30. kötetéről tartanak előadást a kiadvány munkatársai. A 15 órától kezdődő programon a sorozatot Kerékfy Márton, az Editio Musica Budapest Zeneműkiadó főszerkesztője, a Bartók Archívum munkatársa ismerteti, míg
a Bartók hat vonósnégyesét tartalmazó, most megjelent kötetről Farkas Zoltán, a Bartók Béla Emlékház igazgatója, a Zenetörténeti Múzeum vezetője beszélget a közreadókkal,
Somfai Lászlóval és Németh Zsomborral, valamint Tornyai Péter zeneszerző–kamarazenésszel. Az eseményen elhangzik Bartók 3. vonósnégyese a Dohnányi Quartet (Pintér Dávid, Dóczi Áron, Tornyai Péter és Mód Orsolya) előadásában. A Zenetudományi Intézet Zenetörténeti Múzeumában a most záruló Bartók és hegedűművész partnerei című kiállításon Vikárius László, a Bartók Archívum vezetője tart tárlatvezetést.
A 48 kötetre tervezett Bartók-összkiadás előkészítése Somfai László irányításával indult meg, és jelenleg Vikárius László vezetésével folyik a Zenetudományi Intézet kebelén belül működő Bartók Archívumban. Az Archívum – melyet a magyarországi Bartók-hagyaték őrzésére alapítottak 1961-ben – az egyetlen, Bartók életének és műveinek szentelt speciális gyűjtemény és kutatóhely.
A Bartók-összkiadás a zeneszerzői életművének egészét teszi nyilvánossá a kutatás és az előadás számára, a tervek szerint 48 kötet fog megjelenni.
Az összkiadás 29. kötete a hat kvartett partitúráját új, kritikai kiadásban közli. A közreadáshoz tartozó kritikai kommentár az összkiadás 30. kötetében jelent meg. A kiadványok az Editio Musica Budapest Zeneműkiadó, valamint a müncheni G. Henle Verlag közös kiadásaként jelentek meg.