A Magyar Örökség Díjjal és a Magyar Művészetoktatásért Díjjal kitüntetett iskola az alapító Kodály Zoltán, valamint elődei iránti tiszteletből jubileumi rendezvénysorozattal emlékezett meg az évfordulóról. Az iskola a Kodály Zoltán által megálmodott ,,Éneklő Magyarország" egyik utolsó végváraként ma is a művészeti nevelést tartja fő küldetésének, napi működésében a kóruséleté a főszerep.

Kapcsolódó
Budapesten találkoztak a Kodály nevét viselő iskolák
Április 23-án negyedik alkalommal rendezték meg a Kodály Zoltán nevét viselő iskolák találkozóját Budapesten, a Magyar Örökség-díjas Marczibányi téri Kodály Iskolában. Az esemény kiemelt vendége és egyben fővédnöke volt Kodály Zoltánné Péczely Sarolta, védnöke Szőnyi Erzsébet a Magyar Kodály Társaság tiszteletbeli társelnöke, és Mészáros Enikő a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ II. tankerület részéről.
Az iskola kórusai évtizedek óta eredményes résztvevői a hazai és nemzetközi versenyeknek, fesztiváloknak. A tiszta, egységes, csiszolt hangzásról, a zeneművek hiteles tolmácsolásáról a legkülönbözőbb szakmai zsűrik szóltak elismerően. Őri Csilla és dr. Uhereczky Eszter Artisjus-díjas karnagyok 2000 óta vezetik közösen az iskola kórusait. Repertoárjukon a régi zenétől a kortárs művekig szinte valamennyi korszak alkotásai szerepelnek. Az utóbbi két-három évben a kortárs művek bemutatása, illetve - legnagyobb örömükre - az iskola kórusainak írt művek ősbemutatói nyernek mind nagyobb teret. Az ezzel járó szakmai kihívás a kórustagok és a kórusvezetők számára egyaránt óriási élményt jelent.
Tóth Péter, Kovács Zoltán, Fekete Gyula kompozíciói mellett Kodály Zoltán, Kocsár Miklós, Szőnyi Erzsébet, Pászti Miklós, illetve Petrovics Emil kompozíciói hallhatók a „Hajnalban a csillagok” című lemezen.