Mától utca viseli Ligeti György nevét Budapest IX. kerületében.
A BMC mellett futó, egykori Imre utca születésének századik évfordulója alkalmából vette fel a zeneszerző nevét.
Az eseményen jelen volt a komponista özvegye, Ligeti Vera és fia, Lukas Ligeti is. Az avatóünnepség zenéjéről Pierre Charial különleges kintornája és a Modern Art Orchestra tagjai gondoskodtak. Beszédet mondott Kurtág György, akit zeneakadémiai felvételijük óta szoros barátság fűzött Ligeti Györgyhöz. A BMC Facebook-oldalán a beszéd szövege megtekinthető magának a zeneszerzőnek a kézírásával.

A Ligeti György tévút utcatáblája a BMC falán, a háttérben Fekete-Kovács Kornél vezényli a Modern Art Orchestrát az átadóünnepélyen (Fotó/Forrás: Hrotkó Bálint / BMC)
„[Ligeti] Varga Bálint Andrásnak említette 1998-ban Bartók amerikai »végrendeletét«, amelyben Bartók kikötötte, hogy addig ne nevezzenek el róla semmit, amíg Budapesten Hitlerről és Mussoliniról utcák vannak elnevezve. »Az én kívánságom ez – mondta akkor Ligeti –, rólam ne nevezzenek el semmit, de ha mégis, akkor az legyen ’Ligeti György tévút’.« És íme, itt vagyunk huszonöt évvel később a Ligeti György utcában.
A Ligeti György tévúton, amely talán rokona Kafka »igaz útjának«: »Az igaz út ott vezet egy kötélen, mely nem a mélység, hanem szinte a föld fölé van kifeszítve. Mintha nem is arra volna ott, hogy járjanak rajta, inkább hogy belebotoljanak.«
Boldog vagyok, hogy a hátralevő időmet egy olyan épületben tölthetem, amely a Ligeti utcában található.
És ha rólam is szeretnének elnevezni utcát, amikor már nem leszek, egyetlen kikötésem van. Az az utca csakis mellékutcája lehet a Ligeti György tévútnak.
– zárta sorait Kurtág György.
Az évforduló alkalmából Budapest Főváros Önkormányzata és a Bölcsészettudományi Kutatóközpont Zenetudományi Intézete május 26-án emléktáblát helyezett el Ligeti egykori lakhelyén, az Alkotmány utca 4. szám alatt.
Fejléckép: Ifjabb Kurtág György, Lukas Ligeti, Kurtág György és Ligeti Vera (fotó/forrás: Hrotkó Bálint / BMC)