Bolyki György elsőként a Fideliónak mondta el a Liszt Ferenc Kamarazenekar éléről történő távozásának okait. A november 10-én megjelent interjúban arról beszél, hogy sikerült új lendületet adnia az együttesnek. A zenekar segítését felvállaló alapítvánnyal való közös munka kapcsán megjegyezte: „Fizetést sem kértem, jutalékért vállaltam a zenekar teljeskörű menedzselését és azt, hogy évente kétszer mindenre kiterjedően beszámolok az alapítványnak a munkámról. Óriási volt az öröm, hogy milyen korrekt és mindenki számára előnyös megállapodást kötöttünk,
és nem is volt probléma, amíg a kétmilliárd forintos kormányzati támogatás ténye ki nem derült.
Ezután azonban a kuratórium elnöke először úgy kezdett viselkedni, mintha kollégák lennénk, majd később, mintha a főnököm lenne. Persze, ilyenkor törvényszerűen következnek a hozzá nem értésből fakadó hibák, amelyek végül teljesen ellehetetlenítették a munkámat” – mondta el Bolyki György, aki végül kenyértörésig vitte a dolgot, majd lemondott, ám az interjúban megjegyezi: jobban járt volna a zenekar, ha marad az ügyvezetői pozícióban.
A távozást követően Bolyki György állítása szerint a kuratórium elnöke, Dr. Lissákné Dr. Körmendy Ékes Judit levélben közölte: „sem szóban, sem írásban nem született olyan megállapodás, mely alapján akár csak egy fillér is járna nekem – így megtudtam, hogy egy évig ingyen dolgoztam a zenekarnak, sőt az idén szeptemberig gyakorlatilag fizetésképtelen projektnek megelőlegezett több tízmillió forint szervezési költségnek is kb. csak a harmadát kaptam meg” – nyilatkozta a leköszönt ügyvezető.
A Liszt Ferenc Kamarazenekar az interjú megjelenése után az alábbi közleményt juttatta el szerkesztőségünknek:
A Liszt Ferenc Kamarazenekar megütközéssel fogadta az interjúban szereplő, a valóságnak nem megfelelő állításokat, de tekintettel a helyzet jogi vonatkozásaira az együttes egyelőre nem kíván érdemben reagálni a kijelentésekre.
Fontosnak tartjuk leszögezni, hogy Bolyki György 2019. június 30-a óta nem áll jogviszonyban a Liszt Ferenc Kamarazenekarral.
Számunkra megnyugtató, hogy a zenekar életében sok pozitív változás történt és történik, amelyekről hamarosan a nyilvánosságnak is beszámolunk.
Fejléckép: Liszt Ferenc Kamarazenekar (fotó: Pesti Vigadó)