A Fesztivál szeptember 17-étől 25-éig tart, és változatos programokat kínál. Ráadásul mindezt teljesen ingyen teszi, nincs olyan esemény, amelyért fizetni kéne. Legyen az a megnyitó ünnepség a Magyar Nemzeti Múzeumban Szabó T. Anna, Lackfi János és az Anima Musicae kamarazenekar közreműködésével, Snétberger Ferenc fantasztikus gitárkoncertje a Vígszínházban, Balázs Elemér jazz muzsikája az Árpádházi Szent Erzsébet templomban, egy előadás a Nemzeti Színházban, vagy a Klukon Edit - Ránki Dezső zongoraművész házaspár koncertje a BMC-ben, amellyel Esterházy Péter emléke előtt tisztelegnek. A filmkedvelők sem maradnak program nélkül, első alkalommal rendeznek Filmfesztivált, amely iránt nagy az érdeklődés a filmes világ részéről, több mint száz alkotással jelentkeztek. A magas művészi színvonalú kulturális programsorozat a zsidó-keresztény kultúrában rejlő értékeket mutatja fel a művészetek segítségével. Legyen szó katolikus, református, evangélikus, zsidó kötődésű rendezvényről, kivétel nélkül mindegyiknek helye van a fesztiválon, amelynek fontos célja erősíteni a felekezetek közti párbeszédet. Erre jó példa a négy nagy történelmi egyház közös zenei áhítata a Szent István bazilikában, amely évek óta hagyományosan jelen van az Ars Sacra Fesztiválon. A rendezvény az EFFE (Európa a Fesztiválokért, a Fesztiválok Európáért) nemzetközi zsűrijétől EFFE Label 2015/2016 minősítést kapott, mellyel 25 magyar fesztivál egyikeként a kiváló minőségű európai fesztiválok közé emelkedett.

Kapcsolódó
Bécs és Pozsony is kapcsolódik az Ars Sacrához
Művészet és vallás kézen fogva, együttes erővel és csodával fon körbe egy fesztivált, beragyogva az egész országot szeptember 17-25-között. Az Ars Sacra Fesztivál sokszínű programjaival nemcsak örömöt és élményt nyújt, hanem hitet is, hogy alkotni és együtt lenni még mindig felemelő.
A szervezők mindenkit sok szeretettel várnak és garantálják a lelki-szellemi feltöltődést a látogatók számára. Részletes programot a honlapon találhatnak.