Július 10-én a Budapesti Vonósok hangversenyének részesei lehetnek a vendégek. A Budapesti Vonósok negyven éve viszik a világba szép fővárosunk és a magyar zene hírnevét. A Bartók–Pásztory-díjjal és Artisjus-díjjal kitüntetett együttes programjának első részében attól a két barokk szerzőtől játszik, akiket manapság a legnépszerűbb barokk szerzőknek mondhatunk, s hogy őket ismerhetjük, Mendelssohnnak köszönhető. Az ő kezdeményezésére adták elő 1829. március 11-én, hosszú idő után újra a Máté passiót, s ezzel kezdődött a Bach-reneszánsz. Az ennek nyomán beindult kutatások közben bukkantak Vivaldi-művekre is. E három szerző tehát így kapcsolódik össze ezen a koncerten.
Idén nyáron többször is ellátogat Snétberger Ferenc a Társaskörbe, ez alkalommal egy új felállással. A Berlinben élő, nemzetközi hírű gitárművész-zeneszerző, Snétberger Ferenc az elmúlt évtizedben önálló stílust teremtett. Egyszerre virtuóz és rendkívül érzékeny játékát, egyedi „klasszikus-jazz-brazil” kompozícióit nemcsak Európában, hanem a tengeren túl is elismerés övezi. 2016-ban szólólemezzel debütált a rangos ECM lemezkiadónál, triófelvételének megjelenésére TITOK címmel ugyanott, 2017 áprilisában került sor. Ezt az anyagot mutatja be óbudai közönségének vadonatúj triója, amelyben a brit Phil Donkin bőgőzik és Snétberger fia, Toni Snétberger dobol.
Regényes élet jutott az operett-szerzőnek. „Eddig 67 színpadon játszották, szinte minden kultúrnyelvre lefordították és 108 színházban folynak előkészületek, hogy bemutassák. Ezeknek a premiereknek a kedvéért állandóan utazom a világban, nincs állandó lakásom, a hotelszobák az otthonaim.” – mondja egy interjúban Ábrahám Pál sikerei csúcsán, a Hawaii rózsája pesti bemutatója előtt 1931-ben. „Lila akácok, minek a szív, ha úgy fáj?” dúdolhatnánk filmslágerét emlékére, de ne feledkezzünk el a My golden babyről sem a Hawaii rózsájából vagy arról, hogy Kicsike vigyázzon... a Bál a Savoyban című operettből meg a többi kedves Ábrahám-slágerről, mely bearanyozza ezt a július 21-i estét.
Hét éve, hogy bemutatkozott a „zene lelkét” minden koncertjén megidézni kívánó, Anima Musicae Kamarazenekar a Társaskörben. Koncertjeik sok fiatalt vonzanak, ami feltett céljuk is, hogy megszólítsák kortársaikat. Ezt a törekvésüket igazolja a Junior Prima Díj is és ezt élvezhetik július 31-én a Társaskör kertjében.
Az esti Róma harangjait idézik a kertbe a koncertet indító Liszt-mű hangjai az Angelusban. Lassú, méltóságteljes kora reneszánsz felvonuló tánc következik ezután: a Pavane, mely Fauré megfogalmazásában az egyik legnagyobb komolyzenei slágerré vált. Hidas Frigyes fúvós hangszerekre komponált darabjai révén az egyik legtöbbet játszott XX. századi magyar szerző. Concerto Semplice című művében a klarinétszólót Varga Gábor, a Magyar Rádió Szimfonikus zenekarának első klarinétosa játssza. Josef Suk lelket simogató Esz-dúr szerenádja zárja az estét.
Bővebb információ és részletes program ide kattintva található.