A 135 éve született és 50 éve elhunyt zeneszerző életművét középpontba állító vetélkedőre az ország bármely pontjáról, valamint a határon túlról is lehet nevezni egyéni és csoportos formában. Az online zajló játék első és második fordulójának határidejét november 28-ig meghosszabbították, így mindenki előtt nyitva áll a lehetőség, hogy eljuttassa pályaművét az át- vagy feldolgozott Kodály-művekkel, -táncokkal, -alkotásokkal, valamint a kvíz megfejtésekkel a játék oldalán oldalon található feladatokra az új határidő végéig.
A játékra egyénileg vagy 5 fős csapatban lehet nevezni. Mivel a célközönség a fiatal korosztály, ezért az ötfős csapatban maximum két fő 18 év feletti csapattag lehet.
Aki kedvet érez a dalszövegíráshoz, a zeneszerzéshez, szeret rejtvényt fejteni, remek koreográfiákat tud készíteni, vagy beindítja a vizuális fantáziáját egy Kodály gyerekkari mű, az bátran nevezzen a játékra. A kiírásban külön kiemelték, hogy a népdalok és a koreográfia újragondolásához akár
az illusztrációk esetén pedig az adott zenemű vizuális megjelenítését is értékeli a zsűri a munkák elbírálásakor. A zenés és táncos feladatok esetén fontos tudnivaló, hogy a produkciókat rögzíteni kell, és YouTube-ra való feltöltésük után a link elküldésével lehet ténylegesen nevezni a játékra.
A fordulók nyertesei exkluzív programokat tartalmazó kecskeméti hétvégét nyerhetnek és részt vehetnek a december 15-i ünnepélyes díjátadón, ahol a különleges Bogányi-zongorát a hangszer ötletgazdája, Bogányi Gergely fogja megszólaltatni.

Kapcsolódó
Feltérképezni a hangokat
Nagy sikerrel mutatták be a Zeneakadémián Bogányi Gergely új fejlesztésű zongoráját a magyar kultúra napja előestéjén. A csodazongoráról a Kossuth-díjas zongoraművésszel beszélgettünk. INTERJÚ
A közönség is szavazhat
A zsűri által legjobbnak ítélt, 18-18 átdolgozott népdalból vagy táncfantáziából a közönség is megszavazhatja kedvencét a játék honlapján december 1-10. között. A voksolók között szintén exkluzív kecskeméti hétvégét sorsolnak ki.