Klasszikus

Nyári díjeső a BFZ-nél

2014.08.05. 15:20
Ajánlom
A Budapesti Fesztiválzenekar az elmúlt hónapban két rangos nemzetközi díjat nyert el Mahler V. szimfóniájának felvételéért.

Júliusban a Budapesti Fesztiválzenekar kapta meg a neves francia szaklap, a Diapason díját, az Arany Hangvillát (Diapason D'or), amelyet mindig a hónap legjobb komolyzenei CD-jének ítélnek oda. Ezúttal Mahler V. szimfóniáját választották meg a legkiemelkedőbb hanganyagnak Fischer Iván és a Fesztiválzenekar előadásában.

A döntnökök szerint ez a muzsika "érzékeny, sármos és nosztalgikus". A lemezen megjelenő elveszettnek hitt, az osztrák multikulturalizmust, a zsidó identitást és a cseh gyökereket ötvöző közép-európai hangot pedig Fischer Iván máséhoz nem hasonlítható stílusa fogja össze. A felvételt 2012-ben rögzítették a Budapesti Mahler Ünnep után, és 2013-ban adta ki a Channel Classics. Ugyanez a lemez az olasz Toblacher Komponierhäuschen díját is elnyerte, ami nem jelent kisebb dicsőséget, mint hogy ezt a CD-t választották meg 2014 legjobb Mahler felvételének.

A Budapesti Fesztiválzenekar az idei szezont a Bridging Europe fesztivállal indítja el szeptember 10-én az európai összetartozás jegyében, de az egykori Mahler-ünnep rajongói is megtalálhatják a számításukat, október 3-4-5-én a Mahler-napokon, ahol többek között a IV. szimfónia is felcsendül majd a Művészetek Palotájában.

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Vizuál

Jamie Lee Curtis is reagált a választások eredményére

A magyar származású Oscar-díjas színész sem hagyta szó nélkül az országgyűlési választások eredményét: rövid bejegyzéséhez pedig David Bowie egyik klasszikusát választotta zenei aláfestésként.
Zenés színház

Az opera mint újraformálható anyag – független és kísérletező társulat alakult

Édenkert – underground operák című előadásával új, független és színházközpontú operajátszó intézmény lép színre. A Budapesti Független Operaszínház meg akarja mutatni, hogy élő és kortárs műfajt képviselnek, amely képes mindenkit megszólítani.
Zenés színház

A szabadság és a hűség operája – közeleg a Fidelio premierje a Magyar Állami Operaházban

Tobias Kratzer 2020-ban a londoni Covent Garden számára készült nagyszabású Fidelio-rendezése április 18-án debütál a Magyar Állami Operaházban. Az OPERA együtteseit Halász Péter első vendégkarmester dirigálja.
Zenés színház

Jackie Chan operát rendez

A világhírű színész-harcművész pályája első operarendezésére készül, Puccini Turandotját állítja színre a Torre del Lagó-i Puccini Fesztiválon. A produkció július 17. és augusztus 9. között látható.
Klasszikus

Versenyművek a barokktól a modernig – a Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának hangversenye

Április 16-án az együttes Ménesi Gergely vezényletével és neves szólisták közreműködésével ad koncertet, műsorukon több évszázad különféle hangszerekre írt versenyműveivel.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Klasszikus ajánló

Leonidasz Kavakosz lép fel a Cziffra Fesztiválon

Igazi szenzáció, hogy tíz év után újra hazánkban koncertezik Leonidasz Kavakosz: május 25-én a Cziffra Fesztivál keretében a muzsikus Enrico Pacéval ad koncertet.
Klasszikus hír

Ismét a Világom Alapítvány támogatására buzdítanak a zeneakadémisták

Az idei évben is folytatódik a Diplomázók a Világom Alapítványért című kezdeményezés, amelynek során a Zeneakadémia végzősei arra kérik diplomakoncertjeik közönségét, hogy egy koncertjegy árával támogassák az alapítványt.
Klasszikus ajánló

Jótékonysági hangversenyre készül a Budapesti Vonósok

A zenekar folytatja többéves jótékonysági koncertsorozatát: április 19-i barokk estjükön a marosvásárhelyi II. Rákóczi Ferenc Római Katolikus Teológiai Általános Iskola és Gimnázium részére gyűjtenek támogatást.
Klasszikus ajánló

Mediterrán ünnep – varázslatos tájakra hív a MÁV Szimfonikus Zenekar koncertje

A MÁV Szimfonikus Zenekar április 17-i hangversenye a mediterrán világba kalauzolja el a közönséget, Farkas Róbert, a zenekar vezető karmestere vezényletével és Farkas Gábor zongoraművész közreműködésével.
Klasszikus ajánló

Versenyművek a barokktól a modernig – a Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának hangversenye

Április 16-án az együttes Ménesi Gergely vezényletével és neves szólisták közreműködésével ad koncertet, műsorukon több évszázad különféle hangszerekre írt versenyműveivel.