A Bach Mindenkinek Fesztivál díját a következő művészek vehették át március 18-án.
- Bojta Zsuzsanna énekművész
- Dr. Bódiss Tamás egyházzenész
- Nagy Judit fuvolaművész
- Szászvárosi Sándor csellóművész
- Tóth-Vajna Zsombor csembaló és orgonaművész
- Magyar Állami Operaház
„Nem tudom miért kaptam, mert csak muzsikáltam sokakkal és csak szép dolgokat játszottunk” – írta Szászvárosi Sándor a közösségi oldalán.
Aki ismer engem, tudja, hogy J. S. Bach muzsikája a nagybetűs ZENE számomra, aminek felfedezése, hallgatása és művelése a mai napig a legcsodálatosabb dolgok egyike az életemben!
- ezekkel a szavakkal osztotta meg Tóth-Vajna Zsombor a hírt.
A Magyar Állami Operaház Zenekar Váradi Zita, Megyesi Zoltán és Bátki-Fazekas Zoltán közreműködésével lépett fel a fesztiválon, Oberfrank Péter csembalista-karnagy vezényletével, Schuering Kata és a főszervező, Kovács Zalán László tubaszólójával (korábbi interjúnk itt olvasható).

Kapcsolódó
Bachot a rohanásban élő digitális társadalomnak!
A hétvégén rendezik meg a Bach Mindenkinek Fesztivált, amelynek központi eseményeként március 18-án, szombaton Budapest aluljáróiban és közterein Bach muzsikája hallható, így emlékezve meg a zeneszerző születésének március 21-i évfordulójáról. A programokról a főszervezőt, Kovács Zalán László tubaművészt kérdeztük.
A fesztivál március 18-24. között 71 település 250 helyszínén mintegy 3 ezer fellépő művész közreműködésével valósul meg szerte a Kárpát-medencében. A programok ingyenesek, de egyes koncertekre regisztrálni kell.
A fesztivált 2015-ben rendezték meg első alkalommal azzal a céllal, hogy Johann Sebastian Bach művein keresztül kivigyék a klasszikus zenét az utca emberéhez. A muzsika szabadtéren, aluljárókban, templomokban, börtönökben, kórházakban és más különleges helyszíneken szólal meg olyan hangszereken, mint a koncertzongora, a hárfa, a csembaló vagy az orgona, amelyekkel nem találkozhatnak az utcán járva-kelve az emberek.