Klasszikus

Ők nyerték a Virtuózok korosztályos döntőjét

2018.06.01. 22:05
Ajánlom
A versenyzők számára a finálé volt a cél, ahová korcsoportonként egy versenyző juthat be. Mondjuk a győztesek nevét.

A Kicsik korcsoportjából Abouzahra Mariam (hegedű), Balázs-Piri Soma (zongora) és Gertler Teo (hegedű) versenyeztek. A Tinik közül Beke Márk (harsona), Bencze Máté (szaxofon) és Urbán Benjámin (zongora) mérték össze tehetségüket, a Nagyok közül pedig Fekete Tamás (zongora), Hart Gábor (gitár) és Ninh Duc Hoang Long (magánének) lépett színpadra. A döntőben a Magyar Állami Operaház Zenekara kísérte a versenyzőket Kocsár Balázs vezényletével.

A döntőben három sztárprodukciót is láthattak a nézők. Perényi Miklós Kossuth-, Liszt- és Prima Primissima-díjas gordonkaművész, korunk egyik legnagyobb csellistája Édouard Lalo csellóversenyének harmadik tételét adta elő. Andreas Ottensamer világhírű osztrák-magyar klarinétművész, a Berlini Filharmonikusok szóló klarinétosa Mozart klarinétversenyének 2. tételét játszotta el. Szentpáli Roland tubaművész és a Virtuózok egyik visszatérő versenyzője, Lukács Gergely egy Vivaldi kettős versenyt játszott.

„A zsűri véleménye az volt, hogy mindig van tovább. Négy éve imádjuk a Virtuózokat, de ennyire komplett este talán még nem volt” – mondta Kesselyák Gergely. Batta Andrást Liszt Ferenc és Sigismund Thalberg zongorapárbajára emlékeztette az este.

kicsi-220611.jpg

Balázs-Piri Soma (Fotó/Forrás: MTVA)

A Kicsik korcsoportgyőztese Balázs-Piri Soma.

beke-220614.jpg

Beke Márk (Fotó/Forrás: MTVA)

A Tinik korcsoportgyőztese Beke Márk harsonajátékos.

long-220614.jpg

Ninh Duc Hoang Long (Fotó/Forrás: MTVA)

A Nagyok korcsoportjának győztese Ninh Duc Hoang Long,

akivel a Fidelión is olvashattak interjút.

A közönség voksai alapján a következő adásban születik meg a három korcsoport-győztes közül a zenei tehetségkutató idei abszolút nyertese is. A közönség a jövő pénteki adás végéig szavazhat a három korcsoportgyőztes közül a kedvencére sms-ben és a MédiaKlikk Plusz applikáción keresztül

A magyar operarajongók új kedvence a vietnámi Kukorica Jancsi

Kapcsolódó

A magyar operarajongók új kedvence a vietnámi Kukorica Jancsi

Ninh Duc Hoang Long 5 éve él Magyarországon. Azért jött ide tanulni, mert Vietnámban az operaoktatás nem olyan fejlett, mint Magyarországon, és magyarul sokkal könnyebb neki operát énekelni, mint az anyanyelvén. Négy éve internetes szenzáció lett egy magyarul énekelt Bánk bán-áriával, amelyet több százezren láttak a közösségi médiában.

Programkereső

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Klasszikus

95. életévében elhunyt Párkai István kóruskarnagy

A Kossuth- és Liszt-díjas kóruskarnagy, a nemzet művésze, a Zeneakadémia karmester és karvezető tanszékének egykori tanszékvezető tanára 1963-ban alapította meg a Liszt Ferenc Kamarakórust, amelynek harminc évig vezető karnagya volt.
Plusz

„Vissza a pénzt a kultúrába!” – Duda Éva és Fodor Tamás felolvasta a FESZ követeléseit a Civil Sugárúton

Az 1848-as forradalom évfordulója alkalmából Civil Sugárút néven, civil szervezetek részvételével tartottak eseménysorozatot a Hősök tere és az Andrássy út között március 14-én és 15-én. Itt hangzott el a Független Előadó-művészeti Szövetség kiáltványa.
Plusz

„Nem karriert, sokkal inkább magamat próbáltam építeni” – interjú Menyhárt Jenővel, az Európa Kiadó énekes-gitárosával

„Az én fejemben is többször megfordult, hogy disszidáljak. Egyszer ténylegesen közel kerültem ahhoz, hogy meg is tegyem” – meséli az Európa Kiadó énekes-gitárosa, Menyhárt Jenő. Interjú.
Színház

Harmadszor mutatta be a Szegedi Nemzeti Színház az anatevkai tejesember történetét

Király Levente és Gregor József után ezúttal Borovics Tamás bújt Tevje bőrébe a Hegedűs a háztetőn című musical szegedi előadásában. A zenés produkció márciusban három, áprilisban további két alkalommal látható a Nagyszínházban.  
Vizuál

Petőfi 200 – Vetítéssorozat indul a Toldi Moziban

Március 23. és június 8. között klasszikus filmek és szakértői beszélgetések segítségével idézhetjük meg a kétszáz éve született költő alakját, emlékezetét.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Klasszikus ajánló

A mozdulatok költészete – kezdődik a Pastorale-sorozat

A Pastorale családi előadás-sorozat a 2023-as évadban is a Pesti Vigadó Dísztermében, a Szent István Filharmonikusok és a Magyar Művészeti Akadémia közös rendezésében valósul meg. A 2023-as sorozat nyitókoncertje A mozdulatok költészete címmel, a Táncművészeti Egyetem közreműködésével mutat be egy különleges zenei világot.
Klasszikus gyász

95. életévében elhunyt Párkai István kóruskarnagy

A Kossuth- és Liszt-díjas kóruskarnagy, a nemzet művésze, a Zeneakadémia karmester és karvezető tanszékének egykori tanszékvezető tanára 1963-ban alapította meg a Liszt Ferenc Kamarakórust, amelynek harminc évig vezető karnagya volt.
Klasszikus hír

Fesztivállal és versennyel emlékeznek Tallér Zsófia zeneszerzőre

Tallér Zsófia elismert zeneszerző, tanár 2021-ben hunyt el, nagy űrt hagyva maga után a magyar kulturális életben. Emlékére idén tavasszal először szervezik meg hagyományteremtő céllal a Sofianetta Fesztivált.
Klasszikus interjú

„Ha csinálsz valamit, csináld jól!” – interjú Varga Gilberttel

Varga Gilbert március 24-én a Müpában, 25-én a pécsi Kodály Központban vezényli a Pannon Filharmonikusokat. A világhírű dirigenst Franciaországban értük utol.
Klasszikus interjú

„Csajkovszkij és Rahmanyinov sose támogatná ezt a háborút” – Interjú Oksana Lynivvel

Az ukrán karmester a Concerto Budapesttel lép fel március 17-én a Zeneakadémián, ebből az alkalomból korábbi magyarországi élményeiről, a hangverseny műsorának aktualitásáról és természetesen a hazájában dúló háborúról is beszélgettünk.