Klasszikus

Olga Peretyatko először lép fel az Operaházban

2024.01.15. 14:45
Ajánlom
Mozart, Bellini, Gounod és Puccini népszerű áriái mellett Rahmanyinov-románcok és a világhírű szoprán által válogatott altatódalok is felcsendülnek Olga Peretyatko első operaházi fellépésén. A 2024. január 21-i koncerten az énekes partnere Matthias Samuil zongoraművész lesz.

A leningrádi születésű Olga Peretyatko zenei pályafutása a Mariinszkij Színház gyermekkórusában kezdődött, majd a szentpétervári konzervatórium elvégzése után a fiatal tehetség a Berlini Hanns Eisler Zenei Főiskolán, a Hamburgi Állami Operaház operastúdiójában és a pesarói Rossiniana Akadémián képezte magát. Nemzetközi karrierje a Plácido Domingo nevével fémjelzett Operalia énekverseny 2007-es párizsi döntőjében elért előkelő helyezéssel vette kezdetét, és

immár másfél évtizede számít a világ vezető operaházai – köztük a New York-i Metropolitan, a londoni Királyi Operaház, a Bécsi és a Berlini Állami Operaház, a milánói Scala, a Párizsi Opera – visszatérő fellépőjének.

A lemezfelvételeiért több alkalommal is díjazott énekes nem először jár Budapesten, 2019-es müpabeli áriaestjén a Magyar Állami Operaház Zenekara kísérte a művészt.

Olga Peretyatko jelenleg a Berlini Állami Operaházban Bizet A gyöngyhalászok című művében alakítja Leilát (Orendt Gyula – Zurga – partnereként), februárban Hamburgban debütál a Norma címszerepében, majd márciusban a Bolognai Városi Színházban Mozart Don Giovannijában Donna Annát formálja meg, míg tavaly novemberben a Torinói Királyi Színházban Puccini A fecske című operájában lépett fel. Operaházi bemutatkozása alkalmával az elismert szoprán mindezen darabokból is ad ízelítőt, emellett részletek hangoznak el Gounod Rómeó és Júliájából, valamint Puccini Turandotjából, utóbbiban Liù szerepét az énekesnő az előző évadban ugyancsak Berlinben alakította.

MatthiasSamuilphoto-143638.jpg

Matthias Samuil (Fotó/Forrás: Magyar Állami Operaház)

Az áriák mellett Olga Peretyatko Rahmanyinov-dalokkal, köztük megzenésített Galina-, Puskin- és Turgenyev-versfeldolgozásokkal is készül a fellépésre. A sokoldalúságáért és orgánumáért egyaránt méltatott kiváló szoprán

az est személyesebb vonatkozásaként 2021-ben született kislánya számára összeállított Песни для Майи (Dalok Majának) című lemezéről is énekel válogatott altatókat.

Elhangzik többek között Gounod Szerenádja, Puccini E l'uccellino című dala, Tosti Ninna nannája, Gershwin Summertime-ja, valamint két 20. századi brazil szerző, Cláudio Santoro és Altino Pimenta egy-egy szerzeménye is.

Olga Peretyatko partnere Matthias Samuil zongoraművész lesz, aki nemzedéke legfoglalkoztatottabb zongorakísérőinek egyike, ebben a minőségében és kamarazenészként az európai és dél-amerikai rangos hangversenytermek rendszeres fellépője és számos lemezfelvétel közreműködője. Az est sztárvendégével gyakran fellépő művész ugyancsak a Berlini Hanns Eisler Zenei Főiskolán szerzett diplomát, ahol több mint másfél évtizede opera- és dalértelmezést is oktat. Peretyatko operaházi debütálására két önálló darabbal is készül, Rahmanyinov egyik Elégiájának részletét (op. 3/1), valamint Chopin cisz-moll noktürnjét adja elő a koncerten.

A koncertről további részletek itt érhetők el. >>>

Fejléckép: Olga Peretyatko (fotó/forrás: Dario Acosta / Magyar Állami Operaház)

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Zenés színház

Kortárs opera molnári receptre

Mit tesz egy vezető színész, ha revolverrel üldözik, ráadásul jogosan? A kulisszák mögé visz Molnár Ferenc egyfelvonásosa, az Előjáték Lear királyhoz, amely kortárs operaként éledt újjá Kecskeméten.
Klasszikus

Visszanézhető a Concerto Budapest Hegedűgálája

Nagy sikert aratott január 18-án a Zeneakadémián a Keller András karmester és neves hegedűművészek közreműködésével tartott koncert, amely tíz napig online is megtekinthető a közvetítés különböző felületein.
Plusz

10 kiváló programot ajánlunk a magyar kultúra napjára

Ingyenes múzeumlátogatás, koncert, néptánc, felolvasás, cirkusz és cimbalomest is lesz a magyar kultúra napján. Tíz eseményt választottunk ki, amire érdemes odafigyelni január 22-én.
Klasszikus

Jubileumi évaddal érkezik a Virtuózok

Az évad különlegességét nemcsak az évforduló és az izgalmas újdonságok adják, hanem a határon túli magyar tehetségek felkutatására helyezett kiemelt figyelem is, amely tovább erősíti a nemzeti és nemzetközi összefogást.
Színház

„Semmilyen feljelentésről nincs tudomásom” – Zalán János megszólalt az Index cikke kapcsán

Nyilatkozatot és nyílt levelet küldött Zalán János az Index szerkesztőségének, amelyben a portál január 10-án megjelent cikkére reagál. Ebben arról írtak, hogy a korábban Zalán által vezetett Pesti Magyar Színház ellen büntetőfeljelentést tettek.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Klasszikus interjú

Renaud Capuçon: „Kíváncsiság és öröm nélkül nem lehet muzsikálni”

Szerencsére gyakori vendég Budapesten a világhírű hegedűművész, Renaud Capuçon – nemrég a Budapesti Fesztiválzenekarral játszotta Mendelssohn e-moll hegedűversenyét január 17–19. között a Müpában, a tavalyi évadban pedig vezényelni is hallhattuk.
Klasszikus hír

Jubileumi évaddal érkezik a Virtuózok

Az évad különlegességét nemcsak az évforduló és az izgalmas újdonságok adják, hanem a határon túli magyar tehetségek felkutatására helyezett kiemelt figyelem is, amely tovább erősíti a nemzeti és nemzetközi összefogást.
Klasszikus ajánló

Visszanézhető a Concerto Budapest Hegedűgálája

Nagy sikert aratott január 18-án a Zeneakadémián a Keller András karmester és neves hegedűművészek közreműködésével tartott koncert, amely tíz napig online is megtekinthető a közvetítés különböző felületein.
Klasszikus ajánló

Négy művész, négy műfaj – egy koncerten a Cziffra Fesztiválon

A 10. jubileumi Cziffra Fesztivál Világok találkozása című koncertjére négy kivételes művész négy különböző zenei műfajjal érkezik február 20-án a MOMKultba: Lakatos Mónika, Dresch Mihály, Gubik Petra és Balázs János.
Klasszikus ajánló

Cimbalomünneppel köszönti a magyar kultúra napját az Óbudai Társaskör

Január 22-én együtt lép színpadra Farkas Rózsa és Balogh Kálmán cimbalomművész a Társaskörben. A hangszer ezúttal mint hungarikum kerül középpontba: megmutatják minden arcát, így a magyar szerzőktől egészen Chick Corea világáig vezetik a hallgatóságot.