A szimulátoron ugyan csak két manuál van, de az ezen lévő hangok az eredeti hangszer valamennyi hangszínét felhasználják. A szimulátor játszóasztalán 12 hangszín-kombináció érhető el, amelyet Fassang László mutatott be a jelen lévőknek. A bal oldalon található valódi regiszterhúzók hatlépcsős crescendót adnak, míg a jobb oldalon találhatók a különböző korok és stílusok gyakran használt hangszíneit keverik ki (pl.: vonós hangszerek, kornett, mennyei hangok, felhangok, emberi hangokat utánzók). Ezek a kombinációk szabadon csoportosíthatók egymással, csakúgy mint az eredeti hangszer esetében. Mivel a szimulátor sokkal kevesebb kezelőszervvel rendelkezik, használata jóval egyszerűbb, így az orgonálni kevésbé (vagy egyáltalán nem) tudók is megtapasztalhatják a nagytermi orgona hangzásának élményét, sőt az oldalt elhelyezett fülhallgatókon keresztül akár négyen is hallgathatják a játékost.
A kottatartó helyén egy érintőképernyő található, amelyen menüpontok segítségével virtuális kirándulást tehetünk az Orgonatörténetben, megtudhatjuk, hogy Kik és hogyan építették a Müpa orgonáját?, láthatunk animációkat arról, hogy Mi történik a hangszer belsejében, amikor egy-egy szerkezeti elem működésbe lép? A Müpa orgonájának műszaki adatairól, regisztereiről is képet kaphatunk, Hallgathatunk orgonamuzsikát, továbbá Kvízjáték és kérdőív is segíti tudásunk elmélyítését. Egyedülálló módon karaokézni is tudunk, hiszen a szimulátorba eltárolt műveket hallgatva, azok fölé is tudunk játszani, sőt, akár improvizálhatunk is rájuk.
Dr. Huszty Gábor, az Entel Műszaki Fejlesztő Kft. ügyvezető igazgatója az átadón elmondta, hogy ezek a hangminták megvásárolhatók, ezzel is elősegítve az otthoni orgonálás élményét - megfelelő technikai háttérrel persze. Hozzátette, hogy cégük jelenleg több orgona hangjának felvételein is dolgozik, és számos kutatást vezetnek az világ számos pontján. A hangszer formaterveit - csakúgy mint a Müpáét - a Zoboki-Demeter és Társai Építésziroda készítette, építését pedig az eredeti orgonához hasonlóan a Pécsi Orgonaépítő Manufaktúra Kft. végezte.
Az új orgona igen nagy népszerűségnek örvendett már rögtön az átadó után: az esti koncert előtt, a szünetben és koncert után is érdeklődők kisebb csoportja vette körül azt. Így ha audenciára akarunk menni a hangszerek királynőjéhez, érdemes a délelőtti, kora délutáni időszakokra időzíteni a látogatást - ő biztosan szívesen fogad bennünket eme szokatlan órában is.