Az eseménysorozat következő hangversenyén Ránki Dezső lép fel a Bogányi Tibor vezette Pannon Filharmonikusokkal. A koncert műsorán, amelyre március 7-én Pécsett, a Kodály Központban, 8-án pedig a Művészetek Palotájában kerül sor, két merőben különböző habitusú, de jellegzetesen Bécshez kötődő komponista művei hangoznak el: Mozart c-moll zongoraversenye (K 491) és Mahler 9. szimfóniája.
A zongoraverseny Mozart legismertebb alkotásai közé tartozik. Sötét, tragikus, a 18. századi hagyományban a gyászhoz kötődő hangneme önmagban is különlegessé teszi, már csak azért is, mivel a moll színezetű kompozíciók csoportja meglehetősen alulreprezentált a klasszikus repertoár egészét tekintve. Ugyanakkor Mozart maga is jelentőségteljesnek, alaposan kidolgozott, hangsúlyos műnek szánta az 1786. április 7-én a Burgtheaterben bemutatott kompozíciót. A versenymű első tételének erőteljesen drámai hangütése, zárórondójának minden játékosságot nélkülöző, feszült és viharos karaktere, a partitúra megszokottnál dúsabb hangszerelése (a darab a korszakban szokatlan módon egyaránt foglalkoztat oboát és klarinétot is) mind jelentős szerepet játszott abban, hogy az alkotás szerzője életművének egyik reprezentatív darabjaként foglalta el helyét a zenetörténetben.
Mahler utolsó befejezett szimfóniája, az 1908-9 folyamán komponált kilencedik szintén komplex, mégis rendkívül letisztult alkotás. Hatalmas tömbje, szövevényes, fanyarul nosztalgikus idézetekkel tűzdelt szólamvezetése, katartikusan groteszk hangszerelési effektusai Mahler művészetének jellegzetes vonásai, hatásukban, az általuk keltett érzelmi-szellemi benyomásokat tekintve pedig legalább annyira univerzálisak, amennyire megközelíthetetlenül személyesek.
A sorozat további két hangversennyel jelentkezik még az idei évadban mindkét helyszínen. Az áprilisi esemény szólistája Fazil Say, míg a májusi koncerté Frankl Péter lesz.