A Pannon Filharmonikusok és a Pécsi Nemzeti Színház február 9-én koncertszerű előbemutatón állítja a Kodály Központ színpadára Gounod művét. Az 1878-ban elkészült opera a Rómeó és Júlia számtalan adaptációja közül a legsimulékonyabban követi Shakespeare drámáját. A Nagy Viktor által rendezett produkció teljes, végleges változata tavasszal a pécsi teátrumban mutatkozik be, addig is meggyőződhetünk Kriszta Kinga és Balczó Péter, valamint énekes kollégáik szólamismeretéről.
|
|
Kriszta Kinga Nagyváradon született 1980-ban. 2008-ban szerzett magánénekesi diplomát a Debreceni Egyetemen. A Csokonai Színházban énekelte Masenyka (Smetana: Eladott menyasszony), Xenia (Muszorgszkij: Borisz Godunov), Michaela (Bizet: Carmen) szerepét. A Magyar Állami Operaházban Pamina (Mozart: Varázsfuvola) és Barbarina (Mozart: Figaro házassága) alakjában mutatkozott be.
Balczó Péter 1983-ban született, 1990-ben hegedülni kezdett. 2002 szeptemberétől 3 éven át volt tagja a debreceni Csokonai Színház Operakórusának. Ekkor kapta meg első szóló szerepeit melyekben már megmutatkozott hangi és színészi tehetsége. Első nemzetközi énekversenyén 2005. májusában vett részt, itt figyelt fel rá Claudia Rüggeberg énektanár is, akinél egy évet tanult a grazi Zeneművészeti Főiskolán. A kórus elhagyását követően új területen próbálta ki magát és 2005. májusában csatlakozott az Adagio együtteshez. A grazi tanulmányokkal egy időben, Olaszországban részt vett Mirella Freni mesterkurzusán is. A nemzetközi tanulmányok után már szólistaként tért vissza a Csokonai Színházba 2006. szeptemberében. 2005-ben különdíjjal jutalmazták a szegedi Simándy József Énekversenyen, amit 2007-ben újra neki ítéltek.
Bár a február 9-i előadás előbemutatóként van meghirdetve, bizonyosan nem afféle főpróbát látunk majd. Az összhangért ugyanis Kovács János, a Magyar Állami Operaház első karmestere felel majd, a Kodály Központ pedig már a decemberi Wagner-előadása kapcsán bebizonyította, hogy akusztikája az operajátszásra is tökéletesen alkalmassá teszi. Az előadásban a Pannon Filharmonikusok mellett közreműködnek a Pécsi Nemzeti Színház művészei.
A szcenírozott, koncertszerű előadás mellett az est másik különlegessége az a gesztus, amellyel a rendezők az idén házasulókat, és a 25, illetve 50 éve házasokat köszönti. Mindazok, akik 2013-ban kötnek házasságot, vagy idén ünneplik az ezüst, illetve aranylakodalmukat, ajándék belépőt kapnak az előadásra a házassági időpont-foglalási igazolás vagy a házassági anyakönyvi kivonat bemutatásával.