Kínába utazott Balogh Máté, hogy december 3-án részt vegyen azon a koncertgálán, amelyen nyolc komponista műve hangzik el a világ minden tájáról, így Dél-Afrikából, Iránból, Franciaországból és Kínából is. A Sanghaji Zeneakadémia a magyar művésztől is rendelt zenedarabot: a Shijing Songs szóló szopránhangra, öt fabékára és szimfonikus zenekarra készült, nagyszabású mű, a konfucionista Si King-gyűjtemény első két versének megzenésítése.
Balogh Mátétól nem áll messze a keleti tematika, új művét több olyan alkotás előzte meg, amely nélkül a mostani sem lenne.
Molnár Annának és Nevelő Jánosnak dedikálta a Si King-dalokat, amely legutóbb A Hallgatás Napján, november 10-én hangzott el. (A művet itt lehet meghallgatni.) Sanghajban mutatták be az Odes (Ódák) című, szopránhangra és tradícionális kínai népi zenekarra írt művét, amelyről már olvashattak a Fidelio oldalán.

Kapcsolódó
Fabékák és Si King-dalok – Balogh-premier Shanghaiban
December 6-án először hangzik el a Shanghai Conservatory of Music hangversenytermében Balogh Máté Odes (诗经) című darabja, melyet a Forbidden City Chamber Orchestrának és a pekingi zeneakadémia neves professzorának, Liu Shunnak dedikált.
A távol-keleti inspirációkról Balogh Máté akkor így vallott:
az egész Új Zenei Stúdió sokat foglalkozott a buddhizmussal, Jeney Zoltán például gyakran úgy tanított bennünket, hogy egy-egy zeneszerzői problémára válaszul elmondott egy buddhista tanmesét.
A most bemutatandó műről a szerző így ír: „A munkám során az eredeti, konfuciánus dallamokkal dolgoztam, ami azt jelenti, hogy semmi mást nem tettem a vokális szólammal, mint hogy az eredeti mandarin nyelv szótagainak különböző tónusait ültettem át zenei hangokká.”
Ebben a videóban Balogh Máté beszél még a műről.