A Kaposvári Nemzetközi Kamarazenei Fesztivált augusztus 13-19. között rendezik meg , a művészeti vezetők ezúttal is Baráti Kristóf hegedűművész és Várdai István csellóművész. Őket és többek között Valeríj Szokolovot, Kirill Troussov-t, Eduard Wulfsont, Szűcs Mátét, Farkas Gábort, Frankl Pétert, Olli Mustonent és Julien Quentin is hallhatjuk majd a programban.
A fesztivál kiegészítő programjainak célja közelebb hozni a hallgatóságot a megszólaló művekhez és szerzőikhez, bemutatva a nagyszerű alkotók emberi oldalát. Ennek jegyében kerül sor a Prokofjev sakkversenyre, melynek győztesei Polgár Judittal mérhetik össze tudásukat, megtudhatjuk, mi a kapcsolat Bartók és a Philadelphia Cheese stake között (melyet meg is kóstolhat a közönség), kiderül, miért lesz Chausson segway emléktúra, Singer varrógép kiállítás – melyre a kiállított tárgyakat az egész országból jelentkező KAPOSFEST közönség biztosítja.
Magyarországon először látható Stradivari kiállítás az augusztus 15-i koncert után a Szivárvány Kultúrpalotában, hiszen több fellépő művésznek van szerencséje ezeken a több száz éves hangszereken játszani. Ahhoz, hogy valakinek egy ilyen hegedű a birtokában lehessen, szigorú feltételeknek is meg kell felelnie, többek között annak, hogy soha nem adja ki a kezéből a több millió dollárt érő remekművet. Ezen a napon a Kaposfest szervezői megtalálták a módját annak, hogy a nézők mégis közelről láthassák a világhírű hangszereket. Ezt kiegészítve aznap Nagyváry József, a texasi A&M Egyetem egykori biokémia és biofizika professzora tart előadást a Stradivari hangszereken végzett tudományos vizsgálatainak tapasztalatairól.
Minden nap Tóth Endre zenetörténész műismertetőit hallgathatjuk meg a koncertek előtt, majd az esték lezárásaként a Kapos Hotelben ifj. Sárközi Lajos és zenekara játszik cigányzenét. A zenei programok mellett a fesztivál harmadik napján nyílik Záborszky Gábor képzőművész “Felfrissített emlékezet” című tárlata a Vaszary Képtárban.