Klasszikus

Szeretett muzsikusaink ingyenes koncertjei Keszthelyen

2018.07.11. 14:00
Ajánlom
A Klassz a pARTon! egyedülálló fesztivál: ingyenes, szereti a nyaralókat, a gyerekeket, a jó zenét, és a legkedveltebb magyar muzsikusokat kínálja.

A Corridor Fagott Quartet koncertje Keszthelyen

3-145003.jpg

Corridor Quartet

Egy hangszer: a fagott, de abból rögtön négy, hasonló gondolkodás, de üdítő sokszínűség, megértés és bizalom.Corridor, vagyis folyosó, ami indul valahonnan, és tart valahova, összeköt és áthidal, és rengeteg ajtó nyílik róla, folyosó amely átvezeti a hallgatót a különböző évszázadok, stílusok és műfajok között.

Az együttes tagjai:Lakatos György, Duffek Mihály, Stefán Zsófia, Tóth Sára Rebeka

Händel állítólag gyakran nevezte kályhacsőnek azt a hangszer, amiből a Corridor Quartettben rögtön négy darab is van, zenészek között pedig él a vicc, hogy azért jobb fagotton játszani, mert legalább nem oboa. De Lakatos György, Stefán Zsófia, Tóth Sára Rebeka és Duffek Mátyás négyese rácáfol az ilyen gonosz tréfákra. Egy folyosón találták ki, hogy Corridor lesz a nevük, és a folyosóról rengeteg szoba nyílik majd. Ajtó a reneszánsz, a barokk, a klasszikus, a romantikus zenére, de akár a folkra, a jazzre és a rockra. Aki volt már valamelyik koncertjükön, tudja, hogy Händelnek nem volt igaza, ennek semmi köze a kályhacsőhöz, hacsak az nem, hogy jóleső melegség járja át a hallgató testét-lelkét a fagott puha, simogató hangját hallva. A Corridor Quartet a reneszánsztól a legújabb muzsikáig vezet.

Műsor: Fából faragott - Keleti gótok, vizigótok és a fagótok, fás zenék nem fásultan, avagy fából is van vaskarika? (Arcadelt, Tallis, Josquin, Bach, Mozart, Brahms, Madarász, Fekete, Duffek, Piazzola, Csuhaj művei)

Mikor, hol? 2018. július 12., 20:00 Keszthely, Zenepavilon

Rohmann Ditta gordonkaművész, Oláh Vilmos hegedűművész és Szűcs Máté brácsaművész koncertje

olahvilmos

Oláh Vilmos

Oláh Vilmos határozott és bátor játékát olyan együttesek koncertmesteri pozíciójában alapozta meg, mint az Operaház együttese, a Dohnányi és a MÁV zenekarok. 2010 óta a Magyar Rádió Szimfonikusainak első hegedűse. Szólistaként és kamarazenészként bejárta a világot Közép-Amerikától Távol-Keletig, hegedűversenyeket nyert Bayreuthban, Luxemburgban, Kaliforniában és hazánkban. Képes egymaga előadni egy hegedűversenyt, és erről The Violin Alone címmel dokumentumfilm is készült. 2018-ban átvehette az egyik legrangosabb hazai zenei elismerést, a Liszt Ferenc-díjat.
„A röpke pillanatok és a gyors változások korában igenis fontos hangsúlyt fektetnünk a klasszikus zenére” – véli, és arra bátorít mindenkit, hogy ne féljen elmerülni ebben a különleges világban.

Rohmann Ditta, jobbján az öthúros csellóval

Rohmann Ditta (Fotó/Forrás: Felvégi Andrea)

Rohmann Ditta olyan sokoldalú zenész, akit egyaránt láthatunk nagy koncerttermek szólistájaként csakúgy, mint világzenei formációban improvizálni, táncosokkal közös produkció főszereplőjeként, kamarazenészként és újabban színészként is. Eddig elért sikerei közül kiemelkednek a Lipcsei Bach versenyen szerzett díjak, a Junior príma díj, lemez- és rádiófelvételek. Fontos számára, hogy az általa megszerzett tudást kamatoztassa, fejlessze és továbbadja. Tanárai közül legfontosabbak Perényi Miklós, Suren Bargatuni, Ivan Monighetti, Boris Pergamenschikow és Rados Ferenc voltak. Ditta korábban a Debreceni Egyetemen tanított, jelenleg privát úton oktat illetve kurzusokat, továbbképzéseket tart országszerte. A HUNGAROTON kiadóval fennálló együttműködés gyümölcseként a sikeres Bach-szvit felvételek után nemrég jelent meg közös lemeze Rohmann Imrével.

Szűcs Máté

Szűcs Máté

Szűcs Máté, a Berlini Filharmonikusok első szólóbrácsása gyakori fellépő szólistaként és kamarazenészként is. Mint ahogy legtöbb kollégája, ő is hegedűn kezdett tanulni, de szenvedélyből váltott. Szegeden, Brüsszelben, Waterloo-ban és Antwerpenben tanult, majd több elsőrangú német zenekarban edződött. Berlini munkája mellett rendszeres fellépő szólistaként és kamarazenészként itthon és Európa-szerte. A jövő évtől a genfi konzervatóriumban tanít, ugyanazon az egyetemen, ahol egykor Liszt Ferenc. Számára a muzsikálás állandó felfedezés, vallja, hogy a hangszere, a brácsa tónusa folytán gyógyító erejű.

Műsor: Mozart: G-dúr duó hegedűre és brácsára KV 423;Beethoven: Esz-dúr (Pápaszem) duó brácsára és gordonkára WoO 27; Dohnányi : Szerenád hegedűre, brácsára és gordonkára Op 10

Mikor, hol? 2018. július 13., 20:00, Keszthely, Helikon Kastélymúzeum, Tükörterem

A Klassz a pARTon! koncertjeit keresse a fesztivál weboldalán!

Íme, a Klassz a pARTon! fesztivál teljes programja

Kapcsolódó

Íme, a Klassz a pARTon! fesztivál teljes programja

Ötvenkét ingyenes koncerttel várja látogatóit a Balaton, a Duna és az Adriai-tenger partján Érdi Tamás fesztiválja július 8. és szeptember 22. között. Mutatjuk, hol hallgasson klasszikus zenét, ha nyaral.

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Plusz

Ők kapták a legmagasabb állami kitüntetéseket 2025-ben

Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc évfordulója alkalmából a művészeti és a tudományos élet legrangosabb elismeréseit, Kossuth- és Széchenyi-díjakat, valamint Magyar Érdemrend kitüntetéseket adott át Sulyok Tamás köztársasági elnök.
Klasszikus

Először rendezik meg a Rolla János Zenei Napokat az Óbudai Társaskörben

A háromnapos eseményt hagyományteremtő céllal rendezi meg az Óbudai Társaskör a 2023-ban elhunyt Kossuth-díjas hegedűművész tiszteletére. A záróestén Kelemen Barnabás, Kokas Katalin és Fenyő László ad kamarakoncertet.
Vizuál

Megszűnik az Indafotó

A szolgáltató közlése szerint március 31-én éjfélkor 13 641 979 fotót törölnek véglegesen. A felhasználók a platform megszűnéséig azonban letölthetik az ott tárolt képeiket.
Vizuál

Mártonffy Zoltán: „A nézőszám számomra nem mérvadó mértékegysége a sikernek”

„Engem sosem vonzott, hogy a kamera előtt legyek, engem az fogott meg, ami mögötte van” – fogalmazott Mártonffy Zoltán, a Minden Rendben producere, akivel egyebek közt arról beszélgettünk, miért fogtak bele nagyjátékfilmek gyártásába.
Zenés színház

Elhunyt Németh József operaénekes

A Liszt-díjas, érdemes művészt március 15-én, életének nyolcvanharmadik évében érte a halál. A Magyar Állami Operaház és a Szegedi Nemzeti Színház is megemlékezett a neves baritonról.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Klasszikus magazin

Az inspiráló Bartók: Bartók és a csend

Bartók inspirációs ereje vitathatatlan: Amerikától Ázsiáig, határokon és műfajokon átívelve, generációk óta kiapadhatatlan ihletforrásként ösztönzi alkotásra a művészeket. De vajon ő maga miből merített ihletet?
Klasszikus ajánló

Először rendezik meg a Rolla János Zenei Napokat az Óbudai Társaskörben

A háromnapos eseményt hagyományteremtő céllal rendezi meg az Óbudai Társaskör a 2023-ban elhunyt Kossuth-díjas hegedűművész tiszteletére. A záróestén Kelemen Barnabás, Kokas Katalin és Fenyő László ad kamarakoncertet.
Klasszikus ajánló

A szélességi körök visszhangjai – spanyol vonósnégyes kalauzol az európai és amerikai zene világában

A Cuarteto Matrice programja északról dél felé haladva navigál keresztül a 20. századi Európán és Amerikán. A spanyol kvartett a hiánypótló MERITA – európai kamarazenei együttműködés keretében érkezik Magyarországra, és ad koncertet a BMC-ben, április 7-én.
Klasszikus gyász

Elhunyt Sofia Gubaidulina zeneszerző

Napjaink egyik legjelentősebb orosz zeneszerzőjét, aki élete utolsó évtizedeit Németországban töltötte, kilencvenhárom éves korában, március 13-án érte a halál.
Klasszikus ajánló

Végh Sándor egykori tanítványa tart kamarazene kurzust a Concerto Mesteriskola keretében

A kamarazenei élet egy újabb kiválósága, Arvid Engegård tart ingyenes, nyilvános, angol nyelvű mesterkurzust március 17-én, a zenekar Páva utcai székházában.