Az Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat által életre hívott és támogatott Krúdy-év keretében az Óbudai Társaskör kezdeményezésére összefogott négy intézmény. A Társaskör mellett a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum, a Kéhli Vendéglő, valamint a Mókus Sörkert és Étterem Krúdy-negyed néven kulturális és gasztronómiai élményt nyújtva járul hozzá az óbudai Krúdy-év eseményeihez. Óbuda napján, május 4-én a Kéhli Vendéglő kínálta villásreggeli mellett Krúdy Gyula írásaiból olvas fel Lukács Sándor, közreműködnek a Kék Duna Koncert-Szalonzenekar művészei. Ki lehet majd próbálni a Hangosfotelt is, amelybe ülve meghallgathatjuk Fráter Zoltán A Krúdy-recept - Hogyan kell élni? című hangoskönyvét, mely az évfordulóra jelent meg.
Egyéb évfordulók előtt is tiszteleg majd a Társaskör tavaszi programja: Baranyi Ferenc Én Verdi vagyok, s te Wagner sorozatának május 6-i estjén a két zeneszerzőről emlékezik meg Ardó Mária, Muskát András, Sárkány Kázmér (ének), Harazdy Miklós (zongora) és Szersén Gyula színművész. A száz éve született Dávid Gyula Kodály Zoltánnál végezte tanulmányait, s zeneszerzés stúdiumaival egy időben magas fokú hegedűtudásra tett szert. A zeneszerzőre fia, Dávid Ferenc építész és Mácsai János zenetörténész emlékezik. A május 9-i esten közreműködik Rajk Judit (ének), Matuz Gergely, Matuz István (fuvola), Tóth Balázs (brácsa) és Marczi Mariann (zongora). Három éve fiatal zenészek önmaguk és egymás biztatására kamarazenekart alakítottak Anima Musicae néven. Az azóta Junior Prima díjjal kitüntetett együttes az Óbudai Társaskörben próbál: elsőként április 28-i, Klenyán Csaba klarinétművésszel közös estjükre, amelyen elhangzik Olsvay Endre Akrosztichon című darabjának ősbemutatója, majd június 2-i születésnapi koncertjükre
Május 16-án Zsigmond Zoltán zongoraművész a Kortársaink körében sorozat negyedik estjén Orbán György Évszakok című zongoraciklusának tételeiből válogat. Másnap, május 17-én a Parnasszus csillagai fénylenek fel a Társaskörben: az előadás Nemes Nagy Ágnes és Szécsi Margit költészetét, személyiségük varázsát közvetíti - ők a Parnasszus Csillagai. Sebő Ferenc és Perger László előadásában Nagy László, Szécsi Margit, Weöres Sándor, József Attila, Orbán Ottó, Csoóri Sándor, Csukás István megzenésített versei hangzanak el. Nemes Nagy Ágnes szerepében Császár Angela, Szécsi Margitot Juhász Róza, az előadás rendezője és dramaturgja alakítja.
Háy János és a Szent Efrém Férfikar hangversenyére május 29-én kerül sor Szent és profán címmel. A hangverseny első, szakrális része az Óbudai Szent Péter és Pál főplébánia-templomban, a második, világi rész az Óbudai Társaskörben lesz hallható. Június elsején Marco Bianchi előadásában hallhatunk részleteket a Vándorévek III. ciklusából és a Transzcendens etűdök. Az olasz zongoraművész Liszt Ferenc műveit szülővárosában, a Róma melletti Tivoliban hallotta először, az Este Villában, ahol a zeneszerző több évig komponált. Úgy véli, Liszt művei meghatározó élményt jelentettek számára, ezért döntött úgy, hogy Budapesten folytatja tanulmányait. Fiatal művészek alkotják a Classicus Kvartettet. A Borsos Kata, Király-Domány Bernadett (hegedű), Tornyai Péter (mélyhegedű), Zétényi Tamás (gordonka) alapította vonósnégyes Honegger, Ravel és Debussy műveiből állította össze június 7-i koncertjének műsorát.
A könnyedebb muzsika és kötetlenebb zenehallgatás hívei május 2-án részt vehtnek a Budapest Bár Szerdán tavasz lesz című új lemezének bemutatóján, esetleg eltölthetnek egy gyertyafényes estét két világhírű előadóművésszel. A GrandDuo Zeneszalon vendége ugyanis május 24-én Hegedűs Endre zongoraművész és Szabadi Vilmos hegedűművész lesz.
Kapala Györgyi képzőművész Kívülbelül című kiállítása április 17-től május 19-ig látható. Az anyagot az alkotó baleset utáni CT-felvételei alkotják. Ezután Iski Kocsis Tibor festőművész Útvonal című kiállítása társaskörbe tervezett installációja kerül a falakra. Június 22-én a Múzeumok éjszakája programjaként a művész tart tárlatvezetést.