A közleményben felidézik, hogy Hamar Zsolt 2017 tavaszán vette át a Nemzeti Filharmonikusok szakmai vezetését. Nem volt könnyű dolga, hiszen olyan nagy elődök nyomdokaiba kellett lépnie, mint Ferencsik János, Kobajasi Kenicsiro és Kocsis Zoltán.
Hamar Zsolt a kortárs magyar zene egyik legnagyobb alakja, Kocsis Zoltán halála után állt a zenekar élére, szakmai szempontból is nehéz időszakban. Ennek ellenére az elmúlt három évben számos sikeres produkció kötődött nevéhez - hangsúlyozzák.
Mint írják, Hamar Zsolt karmesteri diplomája mellett zeneszerzői képesítést is szerzett Petrovics Emil professzornál. A járvány alatti kényszerű pihenő a korábbiakhoz képest több időt biztosított számára a komponáláshoz. Ahogyan a művész a zenekarnak is elmondta, már hosszabb ideje felmerült benne a távozás gondolata.
A Nemzeti Filharmonikusok menedzsmentje köszöni az együtt töltött éveket, és Hamar Zsoltnak mind előadó-művészeti, mind alkotóművészeti karrierjéhez további sikereket kíván - olvasható a közleményben.
Hamar Zsolt távozását a napokban megszellőztette a sajtó, erről az alábbi hírben írtunk.
Kapcsolódó
Távozhat a Nemzeti Filharmonikusok éléről Hamar Zsolt
A zenekar muzsikusainak elsöprő többsége nem támogatta a zeneigazgatót korábbi munkájában. Döntés még nincsen arról, hogy valóban távozik-e Hamar Zsolt.
A karmesterrel 2018-ban készítettünk interjút, amikor első évét zárta a zenekar élén.
Kapcsolódó
Száz kiváló zenész, együtt ők a Nemzeti Filharmonikusok
Irányításával új utat jelölt ki a zenekar számára, de igyekszik Kocsis Zoltán örökségét méltóképpen ápolni. Hamar Zsolt egy éve a Nemzeti Filharmonikusok zeneigazgatója, aki márciusban két fővárosi koncertet is ad az együttessel.