Klasszikus

Tedi Papavramival ad koncertet az Anima Musicae Kamarazenekar

2023.03.24. 10:05
Ajánlom
A Grandioso-sorozat harmadik koncertjén, április 22-én ismét egy világhírű hegedűművésszel, Tedi Papavramival ismerteti meg a hazai közönséget az Anima Musicae Kamarazenekar. A koncert szólistája igazi csodagyerekként kezdte pályáját, virtuozitása és zenei zsenialitása hamar világszerte ismertté tette. Szólistaként és kamarazenészként egyaránt nagy sikereket ért el: olyan kiváló művészekkel dolgozott, mint Martha Argerich, Maria João Pires, Viktoria Mullova, Lawrence Power vagy Gilbert Varga. Zenei szabadságát, összetéveszthetetlen hegedűjátékát számos lemezfelvétel őrzi. Jelenleg a genfi Haute Ecole de Musique professzora.

Az alábbi cikk szponzorált tartalom, nem a Fidelio szerkesztőségének tagjai írták.

Az Anima Musicae idei, világhírű hegedűművészeket felvonultató sorozata, a Grandioso-bérlet a korábbi évek nagy meglepetéseit is felülmúlta. A koncertsorozat első állomásán a már hazánkban is jól ismert Giovanni Guzzóval lépett színpadra az együttes, legutóbb pedig generációjának legígéretesebb kiválóságával, Sebastian Bohrennel hallhatták a kamarazenekart a Zeneakadémia Nagytermében.

A Grandioso-koncertek megkoronázásaként a záróhangversenyre sikerült az Anima Musicae-nek egy olyan különleges művészt meghívni, akit kevéssé ismerhet a magyar közönség, noha virtuozitása, zenei zsenialitása világszerte ismertté tette. Tedi Papavrami, az április 22-i koncert szólistája igazi csodagyerekként kezdte pályáját: négyévesen édesapja kezdte tanítani,

nyolcévesen már Sarasate Air Bohémiens című művét játszotta a Tiranai Filharmonikus Zenekarral, tizenegy évesen pedig Paganini 1. hegedűversenyét adta elő.

Nem sokkal ezután hazáját, Albániát hátrahagyva Franciaországba került, a párizsi Conservatoire-on a világhírű professzornál, Pierre Amoyalnál csiszolta tudását, majd – hihetetlen módon – már tizenöt évesen sikeresen le is zárta hivatalos tanulmányait. Szólistaként és kamarazenészként egyaránt nagy sikereket ért el: olyan kiváló művészekkel dolgozott, mint Martha Argerich, Maria João Pires, Viktoria Mullova, Lawrence Power, vagy Gilbert Varga. Zenei szabadságát, összetéveszthetetlen hegedűjátékát számos lemezfelvétel őrzi. Jelenleg a genfi Haute Ecole de Musique professzora.

TediPapavrami1-165118.jpg

Tedi Papavrami (Fotó/Forrás: Anima Musicae Kamarazenekar)

A Grandioso-sorozat harmadik koncertjén, április 22-én egy igazán különleges találkozás szem- és fültanúja lehet a közönség, hiszen ritka, mikor egy ennyire sokoldalú, határait feszegető szólista és egy folyamatosan a frissességre, felfedezésre törekvő kamarazenekar lép együtt a színpadra. A műsor-összeállítás is ezt tükrözi:

a koncert első felében Vivaldi d-moll concerto grossója, és J. S. Bach d-moll hegedűversenye között – az elsőre kakukktojásnak tűnő –Hommage à Vivaldit, Cser Ádám művét adják elő,

majd a koncert második felében a romantika vizeire evezve a francia szerző, Ernest Chausson lírikus, álmodozó műve, a Poème csendül fel David Walter átiratában. A hangverseny Claude Debussy 130 éve írt g-moll vonósnégyesének kamarazenekari előadásával zárul.

A nagy népszerűségnek örvendő Grandioso-bérlet utolsó koncertje ezúttal is izgalmas felfedezéseket, rácsodálkozást és elmélyülést ígér a hallgatóságnak, amellett, hogy ismét egy világhírű hegedűművészt, Tedi Papavramit ismerheti meg a hazai közönség!

A koncertre jegyet vásárolni itt lehetséges.

Támogatott tartalom.

Fejléckép forrása: Anima Musicae Kamarazenekar

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Jazz/World

Szívbemarkoló énekléssel mondott végleg búcsút a színpadnak a 93 éves kubai ikon, Omara Portuondo Budapesten – VIDEÓ

A kubai zene élő legendája, a 93 éves Omara Portuondo az előzetes tervek szerint Budapesten adta volna élete utolsó koncertjét október 6-án a Papp László Sportarénában, ám egészségügyi állapota miatt erre végül nem kerülhetett sor.
Vizuál

A bronzkor csodája – bárki megcsodálhatja a 3000 éves Somló-hegyi nyakéket a Nemzeti Múzeumban

A Nyakék a késő bronzkorból címmel megnyitott kamaratárlat a Nemzeti Múzeum Széchényi-termében látogatható. A bronzkor csodájára a Somló-hegyen bukkantak rá a múzeum régészei idén nyáron, a kincsleletet tartalmazó korsó felnyitásáról videó is készült.
Vizuál

Világsztárok alakjában látható Mucsi Zoltán a közelmúltban megnyílt ingyenes kiállításon

Ingyenes kiállítás nyílt a Freyler Art Galériában, amelyben a Mucsi Zoltánról korábban naptárként megjelent fotósorozat további képei láthatók. A színművész ismert emberek és fiktív karakterek bőrébe bújva látható.
Klasszikus

Kínai és dél-koreai győzelemmel zárult a IV. Liszt Ferenc Nemzetközi Zongoraverseny

A döntőt a New York-i Carnegie Hall nagytermében tartották. A szervezők szerint a verseny idén újabb mérföldkőhöz ért el, és minden korábbinál nagyobb közönségnek sikerült átadni Liszt Ferenc zenéjét.
Klasszikus

Öt nem operai mű Vajda János születésnapjára

Vajda János Kossuth-díjas zeneszerző 1949. október 8-án született Miskolcon. A kerek évforduló alkalmából az operáival nagy népszerűségre szert tevő komponista további művei közül ajánlunk néhány különösen szépet.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Klasszikus hír

Várjon Dénes albumát az év kamarazenei lemezének választották a Német Zenekritikusok

Miután a neves elismerés negyedéves fordulóin a kiváló zongoraművész és Antje Weithaas hegedűművész Beethoven-szonátákat felvonultató lemezsorozatának két albumát is díjazták, a sorozat egésze a kategória nagydíját is elnyerte.
Klasszikus ajánló

Világsztárok sorakoznak fel a magyar muzsikusnövendékek továbbképzése mögött – újra Concerto Mesteriskola

Szűcs Máté és Takács-Nagy Gábor, a kamarazenei élet két kiválósága október 15-én és 16-án ingyenes, nyilvános mesterkurzust tart a Concerto Budapest Páva utcai székházában.
Klasszikus ajánló

Maxim Rysanovval koncertezik a Budapesti Vonósok

A neves brácsaművész Schubert Arpeggione szonátáját adja elő a Zeneakadémián. A műsor második felében egy Mendelssohn-átirat hangzik el.
Klasszikus hír

Kínai és dél-koreai győzelemmel zárult a IV. Liszt Ferenc Nemzetközi Zongoraverseny

A döntőt a New York-i Carnegie Hall nagytermében tartották. A szervezők szerint a verseny idén újabb mérföldkőhöz ért el, és minden korábbinál nagyobb közönségnek sikerült átadni Liszt Ferenc zenéjét.
Klasszikus magazin

Öt nem operai mű Vajda János születésnapjára

Vajda János Kossuth-díjas zeneszerző 1949. október 8-án született Miskolcon. A kerek évforduló alkalmából az operáival nagy népszerűségre szert tevő komponista további művei közül ajánlunk néhány különösen szépet.