Klasszikus

Tehetséges Magyarország Alapítvány

2006.01.26. 00:00
Ajánlom
A Tehetséges Magyarország Alapítványt a Fővárosi Bíróság jogerősen 2005. október 19-én jegyezte be. Az Alapítvány céljai az alapító okiratból: „Olyan társadalmi környezet létrejöttének elősegítése, melyben minden ember tehetsége fontos érték, és a tehetségnek a megbecsülése, fejlesztése és a tehetséges emberek megtartása közös cél.”

„Az Alapítvány célul tűzi ki különösen: a tehetséggondozás érdekében segíteni a magánszemélyek (civilszervezetek) – gazdálkodó szervezetek – tudomány – állam négyszögének mind hatékonyabb együttműködését; a tehetséggondozás területén szükséges közös tudás és együttműködés fejlesztése konferenciák megszervezésével, kiállítások létrehozásával, tanulmányok életre hívásával és kiadványok közreadásával; általánossá tenni azt a törekvést, miszerint bármely szakmában dolgozó szakembernek legyen a célja a saját és a környeztében dolgozók tehetségének kibontakoztatása.”

Az Alapítvány Tiszteletbeli elnöke Kovács Kálmán; a kuratórium elnöke Kállai Gábor. Az Alapítvány tevékenységének fókuszpontja 2006. március 25-e, Bartók Béla 125. születésnapja, mely napot az Alapítvány a „Tehetség Napjaként” szeretné megünnepelni. A „Tehetség Napja” az alapítók reményeik szerint hagyománnyá, országos ünneppé válik. Az Alapítvány ezen a napon írja ki pályázatait is.

Az Alapítvány testülete a Tehetség Tanács, amelyben eddig az alábbiak vállaltak tagságot: Bartha Ferenc, Benke László, Bogányi Gergely, Bojár Gábor, Bor Zsolt, Yehuda Elkana, Falus András, Farkasházy Tivadar, Göncz Árpád, Jancsó Miklós, Kertész Imre, Körmendy Ferenc, Edvin Marton, Polgár Judit, Szász Márton és Vágó István. A Tehetség Tanács tagjai tanácsaikkal és közreműködésükkel segítik az Alapítvány munkáját.

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Színház

Öt fiatal művészt ismertek el Junior Prima Díjjal színház-, film- és táncművészet kategóriában

2024-ben tizenhatodik alkalommal adták át a Junior Prima Díjat színház-, film- és táncművészet kategóriában, a mostani jutalmazottakkal együtt eddig már 116 fiatal magyar tehetségnek ítélték oda az elismerést.
Vizuál

Kiúttalanság és anyagfáradás – kritika a Fekete pont című filmről

Bár a képi világ és a témaválasztás nem erre utal, Szimler Bálint új filmje valójában egy remek szatíra egy átlagos magyar iskola életéről. A rendező ugyanakkor megkísérel időnként átlépni a szociális drámák világába is, ám kérdéses, hogy ehhez megvannak-e a megfelelő eszközei.
Klasszikus

A nagybőgő szépségei – két fiatal művész koncertje a BMC-ben

Elsősorban 20-21. századi művekre épül Devich Benedek nagybőgő- és Gorka Plada zongoraművész koncertjének műsora. A kamaraestet az előadók Kurtág Györgynek ajánlják.
Plusz

Ahol a hazai és a nemzetközi művészet találkozik – közeleg a Liszt Ünnep

Október 9-én kezdődik, és egészen 22-éig várja az érdeklődőket a negyedik Liszt Ünnep Nemzetközi Kulturális Fesztivál. Az eseménysorozat névadójának szellemiségében összeállított programon a klasszikus és kortárs zene nemzetközi sztárjai érkeznek Budapestre.
Vizuál

Irodalmi adaptációk és a női rendezők kerülnek fókuszba az idei Szemrevaló Filmfesztiválon

Október 10. és 20. között rendezik meg a 13. Szemrevaló Filmfesztivált a budapesti Művész moziban. A szemle a német nyelvterület legfrissebb filmjeiből ad ízelítőt, eredeti nyelven, magyar felirattal.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Klasszikus ajánló

A nagybőgő szépségei – két fiatal művész koncertje a BMC-ben

Elsősorban 20-21. századi művekre épül Devich Benedek nagybőgő- és Gorka Plada zongoraművész koncertjének műsora. A kamaraestet az előadók Kurtág Györgynek ajánlják.
Klasszikus ajánló

Nagyszabású koncerttel köszöntik a hetvenéves Hollerung Gábort

A szeptember 15-i Hollerung 70 című koncerten két olyan együttes lép fel a Budafoki Dohnányi Zenekar és a Budapesti Akadémiai Kórustársaság személyében, amelyeket Hollerung Gábor több mint harminc éve vezet.
Klasszikus hír

Magyar Nemzeti Férfikar néven folytatja a Honvéd Férfikar

Az idei évadtól a 75. jubileumát ünneplő, Prima Primissima-díjas Honvéd Együttes tagjaként működő Honvéd Férfikar új néven, Magyar Nemzeti Férfikarként jelenik meg. Az új szezonban is sokszínű programmal készülnek, köztük bécsi vendégszerepléssel, jubileumi ajándékkoncerttel és tematikus hangversenyekkel.
Klasszikus ajánló

Fülbemászó 20. századi remekművek és örök kedvencek a Pannon Filharmonikusok új évadában

Titok címmel hirdette meg 2024/2025-ös évadát a Pannon Filharmonikusok, amely szeptember 12-én kezdődik Kesselyák Gergely Isteni költemény című bérletnyitó koncertjével a Kodály Központban.
Klasszikus beszámoló

Visszatérő vendégek – benyomások a 6. Marton Éva Nemzetközi Énekversenyről

Tíz év nagy idő – mondta Marton Éva, amikor az Operaházban tartott zárógálán értékelte az idei énekversenyt, és valóban: sok száz énekest hallhattunk már a 2014-es indulás óta a világhírű művész nevét viselő, kétévente rendezett megmérettetésen.