A 2014-es Nyári Akadémián az ének- és operatanszak ismét Európa legrangosabb és legteljesebb nyári énekkurzusát biztosítja diákjainak. Kiváló tanárok (Szabóki Tünde, Meláth Andrea, Timothy Bentch) tartanak mesterkurzust, egyéni énekórákat, korrepetálást. Az opera-műhelymunka keretén belül Mozart operájának félig szcenírozott változatának létrehozása, valamint teljes operajelenetek színpadra állítása révén a diákok a karakterformálás és jelenetépítés alapszabályait sajátíthatják el. Az énekesek egyedülálló és kreatív módon dolgozzák fel a különböző operajeleneteket. Fókuszban a jellemfejlődés, színészi játék, szerepek kifejlesztése lesz, melyben Dallos Erika, a Magyar Állami Operaház és a Zeneakadémia zongorakísérője fog közreműködni. A jelenetek rendezéséért Tarjányi Tamás és Tarjányi Fekete Krisztina lesz a felelős.
Az egyházzenei énekkurzus barokk, klasszikus, romantikus és modern kori interpretációkkal foglalkozik. Beat Rink ad órákat az ismertebb oratóriumok teológiájáról és magyarázatáról. Kristin Ditlow órái Wolf és Dvořák Bibliai dalainak szent szövegeivel foglalkoznak (német nyelven). Az egyházzenei énekverseny fődíja pénzjutalom, illetve koncertlehetőségek Európában és az Egyesült Államokban. Emellett az olasz Paolo Paroni karmester az ének-, vonós és fúvós tanszak legkiválóbb résztvevőinek közreműködésével Bach-kantáta-előadást készít elő. A francia Bernard Le Monnier vezeti a Bach szólóhegedűre írott művein, a szólószonátákon és szólópartitákon alapuló kurzust, illetve az egyesült államokbeli, Hollandiában élő csellóművész, Steuart Pincombe vezetésével Bach szólócsellóra írt műveit dolgozzák fel. Bach kötheni időszakáról szól a holland Dr. Marcel S. Zwitser zenetörténész előadása. Kimondottan zenekari vonósok számára készül kurzussal az amerikai Ellen Rose brácsaművész, aki a Dallasi Szimfonikus Zenekar brácsa-szólamvezetője, elsősorban azon haladó zenészek számára, akik a jövőben zenekari meghallgatásokra készülnek. Ellen Rose számos zenekari meghallgatáson vett részt vonós hangszerek zsűrijeként.
Vass András karmester ezúttal Mendelssohn V. "Reformáció" szimfóniáját tanítja be a Crescendo Nyári Akadémia Szimfonikus Zenekarának. A mű megismeréséhez és elsajátításához zenetörténeti előadás is kapcsolódik. A zenekari kurzus zárókoncertjén elhangzik a teljes mű, mely a Crescendo Fesztivál egyik kiemelkedő eseménye. Új színt jelent a Crescendo-akadémiák sorában a jazz megjelenése: a német szaxofonművész, Uwe Steinmetz vezetésével. Egyéni és csoportos óra keretén belül a jazz-improvizáció gyökereit és történetét tekintik át, valamint kapcsolódási pontokat keresnek a világ különböző tájainak improvizált zenéjéhez. A csoportos órákon a kifejezetten együtteseknek komponált repertoár kerül előtérbe a tradicionális jazzdaraboktól a kortárs művekig. Az együttes munkája nyitott minden hangszeres számára.
A Crescendo Nyári Akadémia tanári karát világhírű zenekarok szólistái, kamaraművészei és elismert egyetemek tanárai alkotják. Koncertjeik repertoárja felöleli a zeneirodalom barokktól napjainkig terjedő, széles skáláját, zenetörténeti előadások gazdagítják a kéthetes művészeti akadémia programsorozatát. A magyar oktatók közt találhatjuk a Zeneakadémia tanárait, Körmendi Klárát, Lakatos Györgyöt, Marczi Mariannt, Meláth Andreát, Pálúr Jánost és Termes Ritát, valamint Sárospatak szülöttjét, Kiss József oboaművészt. Az akadémia második hetén kerül sor a Crescendo Fesztiválra, mely a diákoknak számos fellépési lehetőséget biztosít nyilvános hangversenyeken, opera- és dalesteken, valamint a záró gálahangversenyen, melynek legkiválóbb előadója a Fesztivál-díjat veheti át, amely európai hangversenymeghívást tartalmaz.
A Crescendo Nyári Akadémia az idén is számos tandíjkedvezményekkel kívánja segíteni a diákok részvételét, melyről bővebb tájékoztatást a honlapján ad az érdeklődőknek. Jelentkezés és további információ a honlapon.