"Minden zenehallgató, egészen kicsi korától ugyanolyan fontos a Fesztiválzenekar számára. Az, hogy ki fogékony a zenére, nem függ össze azzal, hogy milyen családból jön. Minden embert tisztelni kell" - idézi a zenekar pénteki közleménye Fischer Iván zeneigazgatót, aki együttese élén Mendelssohn Szentivánéji álomhoz írt kísérőzenéjét vezényelte a téren felállított színpadról. Az esemény főszereplője az a több mint 200 hátrányos helyzetű fiú és lány volt, akik az ország számos pontjáról érkezve együtt mutatták be a néptánc, a hip-hop és a kortárs tánc elemeit ötvöző koreográfiájukat. A gyerekekkel február óta profi tánctanárok foglalkoztak a produkció vezető koreográfusa, Vári Bertalan szakmai útmutatása alapján.
A nyíregyházi Pro Musica Leánykar mellett a Fesztiválzenekar zenészei is énekeltek, dél-amerikai turnéjukra készülve spanyolul. Az utolsó szám alatt egy tangó-koreográfiát is láthatott a közönség egy versenytáncos páros előadásában. A közlemény szerint a TérTáncKoncert után kígyózó sorokban álltak a nézők, hogy aláírassák az előadás alatt használt "kultikus papírszéket" Fischer Ivánnal.
Az esemény visszatérés volt a Fesztiválzenekar hagyományos nyári, ingyenes szabadtéri nagykoncertjéhez, amely 2011 óta szünetelt. A 20 éven át megrendezett Budapesti Búcsú-koncertekhez olyan különleges pillanatok kötődnek, mint a délszláv háborúk idején, 1993-ban megrendezett hangverseny, amelyen a Fesztiválzenekar meghívására szerb, horvát és bosnyák kórusok együtt énekelték Beethoven IX. szimfóniáját. Fischer Ivánék 2001-ben, Cigányokkal együtt című koncertjükön roma zenészekkel muzsikáltak, a 2007-es Keringő-koncerten pedig ezrek táncoltak a Hősök terén - idézik fel a közleményben.