Ezzel egy időben nyílik meg Mezey Béla fotóművész kiállítása is, amelyen a világhírű karmestert ábrázoló felvételek lesznek láthatók.
A Ferenczy Béni szobrászművész által készített, márványtalapzaton álló, mintegy félméteres bronzalkotás egy ideig a balatonfüredi Tagore sétányon állt, most pedig hosszú szünet után a karnagy nevét viselő balatonfüredi zeneiskola kertjében helyezik el.
Dohnál Szonja művészettörténész elmondta, hogy Ferenczy Béni az 1950-es években számos művészbarátjáról készített szobrot, köztük Pilinszky Jánosról, Németh Lászlóról, és Juhász Ferencről. A balatonfüredihez nagyban hasonlító alkotása Ferencsik Jánosról az Operaház galériájában látható. Az a szobor szintén 1952-ben készült.
A Ferencsik-szoborra is jellemző az a "lelki kivetülés" és a stílusjegyek hangsúlyos megjelenése, amely általában a Ferenczy Béni műveit jellemzi - hangsúlyozta a művészettörténész.
A június 12-én nyíló kiállításról Dohnál Szonja elmondta, hogy Mezey Béla 150, Ferencsik Jánost ábrázoló fotóját mutatják be a zeneiskola állandó kiállításán.
A fekete-fehér fotókon látható a művész többek között zeneakadémiai próbája közben, balatonarácsi nyaralójában, Kodály Zoltán társaságában vagy utazóként a világ számos országában.
Ferencsik János (1907-1984) karmesterként, korrepetitorként dolgozott, 1957-től az Operaház főzeneigazgatója volt. A nyarakat szívesen töltötte balatonfüredi nyaralójában. 1982-ben a település első díszpolgára lett, a városban utca őrzi a nevét.