Az alábbi cikk szponzorált tartalom, nem a Fidelio szerkesztőségének tagjai írták.
A BDZ-NAP szeptember végi vasárnapja egészen egyedi kapcsolódást kínál zenekar és közönség között. Első programként, 11.00 órakor, a Hollerung Gábor szórakoztató, szuggesztív magyarázataival fémjelzett, közkedvelt, zenei részletekkel tűzdelt Megérthető zene sorozat koncertje fogadja az érdeklődőket, kisebbeket, nagyobbakat, bérleteseket, jegyvásárlókat a Nagyteremben. A HŐS PORTRÉJA című koncert műsorán ezúttal Beethoven Napóleon személyére utaló „Császár” (5., Esz-dúr) zongoraversenye lesz terítéken. A sorozat szerkezetéhez híven a koncert első felében a darab zenei részletei és más szerzők témához kapcsolható zenei részletei csendülnek fel az értő hallgatást segítő magyarázatokat illusztrálandó, majd elhangzik a teljes zongoraverseny. A monumentális mű sokszor heroikus zongoraszólamát Farkas Gábor szólaltatja meg. Vezényel (és amikor kell, magyaráz): Hollerung Gábor.
15.00 órától körülbelül 70 percen át a családoké a nagyterem. A BDZ mese-koncert sorozatának legújabb darabja ezúttal Mark Twain A koldus és királyfi című regényének jól ismert történetét dolgozza fel, BDZ-módra; jó sok zenével. John Williams, Mancusi, Korngold és további közkedvelt zeneszerzők filmzenei és nem filmzenei zeneműrészletei adják a történet zenei aláfestését az IKERMESE című családi hangversenyen, szintén a Nagyteremben. Szövegíró és mesélő: Turcsányi Ildikó. Vezényel: Guido Mancusi. (A koncertet 5 éves kor felettieknek ajánljuk.)
A zenei programok között a Zeneakadémia földszinti kávézója várja a zenei gondolatok verbális megfogalmazása iránt érdeklődőket.
16.30 órakor a TUTI TIPPEK A KÖZÖNSÉG ELVESZTÉSÉRE – Avagy hogyan csábítsunk vissza generációkat a hangversenytermekbe? című kávéházi beszélgetés izgatja a kedélyeket. Hollerung Gáborral, a BDZ ügyvezető zeneigazgatójával, Szomolányi Janinával, a Bartók Tavasz és a Liszt Ünnep operatív igazgatójával és Batta Andrással, a Magyar Zene Háza ügyvezetőjével Seres Gerda kulturális újságíró beszélget a komolyzenei közönség megtartásának, visszacsábításának műhelytitkairól, az újfajta koncertprogram összeállítás lehetőségeiről.
A beszélgetős kitérő után újra zene. Nem is akármilyen!
17.30 órakor ÍNYENC KAMARAZENEI KÓSTOLÓ: A BDZ Kamaraműhely koncertje csendül fel ismét a Nagyteremben. A formáció a Zempléni Fesztiválon lépett fel először, ahol dübörgő sikert aratott. A budapesti debütáláson is nehéz lesz megunni a Budafoki Dohnányi Zenekar zenészeiből alakult BDZ Kamaraműhely koncertjét – hála a sajátos, a zenei dramaturgiát felgyorsító, merész hangszereléseknek és a természetes, könnyed egységet alkotó, „összeszerkesztett” zenemű részleteknek. Az alapító, Szüts Apor virtuóz, mégsem tolakodó zongorajátéka már csak hab a tortán.
A BDZ-NAP a zenekar hivatásos fennállásának idén 30. évfordulóját ünneplő ÜNNEP című nagykoncerttel koronázódik meg, újra a Nagyteremben.
A koncert programösszeállítása egyben új lépés a jövő felé. Ugyanis egy virtuális szimfónia szólal meg, amelynek négy tételét a zenetörténet különböző korszakaiból és szerzőitől válogatta egymás mellé a zenekar. „Ráadásként” Dohnányi és Bartók egy-egy remekműve és egy Star Wars-filmzenerészlet keretezi egyedülállóan az izgalmas ünnepi hangversenyt. Műsoron: Dohnányi: Ünnepi nyitány / Bartók: Táncszvit / Beethoven: III. Leonóra-nyitány / Brahms: III. szimfónia – 3. tétel / Mancusi: Születésnapi scherzo / John Williams: Star Wars – The Throne Room and End Title. Vezényel: Hollerung Gábor.
További információ ide kattintva! >>>
Támogatott tartalom.