Hogyan próbál egy zenekar? Mi múlik a karmesteren? Mi a hiba, és hogy lehet élvezni egy próbát? – ezekre a kérdésekre keresi a választ „Szól a pálca” című sorozatában az ÓDZ és a művészeti vezetőjük, Hámori Máté, aki zenéről, zenélésről, a próbák menetéről és sok minden másról beszél az élő koncerteken. Egyedülálló módon a közönség is bekapcsolódhat a próbákba: kérdezni, kérni, vagy akár kritizálni is lehet, a karmester és a zenekar pedig valós időben reagál a beérkező kommentekre. Online koncerttermünkből is építjük az utat a zenéhez – utat önmagunkhoz.
Az első online koncertre január 22-én 18 órától kerül sor (LINK az élő adáshoz). Három Beethoven-nyitány (Egmont, Corional, III. Leonora-nyitány) lesz műsoron.
A német forradalmár zenéi olyanok, mint a puskapor: kívülről veszélytelennek tűnnek, de elég egy jól irányzott szikra, hogy vad lángra lobbanjanak. Ezt a szikrát és a szabadság örökké ifjú szellemét keressük Beethoven nyitányaiban
– közölte a programról a zenekar.
Február 14-én Csajkovszkij Rómeó és Júlia nyitányfantáziájával ismerkedünk meg – hasonló módon, nagyítóüvegen keresztül. A március 17-i alkalom pedig arra keresi a választ: miért utáljuk, miért nem utáljuk a kortárs zenét.
A következő hónapokban néhány korábbi koncertet is újranézhetünk az Óbudai Danubia Zenekartól. „Best of BMC” címmel a legjobb zeneszerzőportré-koncertek hallhatók: február 6-án Vivaldit, március 6-án Rossinit, május 15-én Haydnt mutatja be a házigazda, Eckhardt Gábor és az együttes. A koncertekről itt tájékozódhat.
Az ÓDZ decemberben indította el saját „komolyzenei Netflixet” indított. Az Út a zenéhez felületén hangulatunknak és ízlésünknek megfelelően kereshetünk zenét a szimfonikus repertoárból.

Kapcsolódó
Megnyitott az Óbudai Danubia Zenekar online koncertterme – fél évig ingyenes!
Egyszerre online koncertterem és rendhagyó zenei videómegosztó az Óbudai Danubia Zenekar új felülete, ahol hangulatok szerint csoportosítva lehet találkozni a klasszikus zene szórakoztató, vagy éppen drámai pillanataival.