Klasszikus

Várhegyi András a Fidelio.hu új főszerkesztője

2015.11.04. 15:54
Ajánlom
A kulturális portál eddigi rovatvezetője november 2-től veszi át a kiadvány irányítását Zsoldos Dávidtól.

„Komoly kihívásként és szép feladatként tekintek a főszerkesztői munkára, ami az ország egyik meghatározó kulturális portálja élén egyaránt kell, hogy szóljon az elmúlt közel másfél évtized alatt felhalmozott értékek és a hitelesség megőrzéséről, valamint az idén augusztusban elkezdett strukturális és arculatbeli változások továbbviteléről. Nagyra becsülöm mindazt, amit Dávid az alapítástól kezdve a Fidelio Médiáért tett, és bízom benne, hogy a CEMP-X tanácsadójaként a jövőben is lesz lehetőségünk a közös munkára” - nyilatkozta Várhegyi András.

„Tavasszal azért vettem át újra a Fidelio.hu főszerkesztését, mert a belső átalakulások és a site megújulása közepette ez tűnt a legegyszerűbb megoldásnak. A tényeges főszerkesztői munka egy részét ugyanakkor már az elmúlt fél évben is András végezte, aki ebben az időszakban bebizonyította, hogy nemcsak személyiségét tekintve, de munkabírásával is maximálisan alkalmas erre a feladatra” – nyilatkozta a váltásról Zsoldos Dávid.

Andacs Botond, a Fidelio Média új ügyvezetője szerint: „A szerkesztőség egy emberként András mögött állt, az pedig fel sem merült bennünk, hogy kívülről hozzunk embert. Dávid távozásával olyan kolléga kell erre a posztra, aki a folyamatosságot, a Fidelio legjobb hagyományait tudja képviselni az olvasók és az ügyfelek felé.”

Várhegyi András (1985) újságíró, szerkesztő, kritikus. A Pázmány Péter Katolikus Egyetemen és a Károli Gáspár Református Egyetemen folytatott bölcsészettudományi tanulmányokat. 2012 óta dolgozik a Fidelio Médiánál. Több éve vezet színházi beszélgetéseket, közönségtalálkozókat, rendszeresen publikál kulturális folyóiratokban, az írott sajtó mellett pedig rádiós jártasságra is szert tett: 2005 óta vezet és szerkeszt kulturális tematikájú műsorokat a Civil Rádióban, továbbá a Klasszik Rádióban is hétről-hétre hallhatók interjúi.

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Plusz

Ember Márk, Háy János, Gubik Petra és Szűcs Máté is díjat vehetett át március 15. alkalmából

Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter állami kitüntetéseket adott át március 15. alkalmából a Pesti Vigadóban. A kitüntetéseket március 13-án vehették át a kulturális élet szereplői.
Plusz

Ők kapták a legmagasabb állami kitüntetéseket 2026-ban

Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc évfordulója alkalmából átadták a művészeti és a tudományos élet legrangosabb elismeréseit, a Kossuth- és Széchenyi-díjakat.
Klasszikus

Megrongálták Eötvös Péter síremlékét

A Farkasréti temetőben található síron eredetileg Fülöp Fruzsina egyedileg tervezett szobra állt, ám ismeretlen tettesek ellopták az alkotást – számolt be róla a művész özvegye.
Színház

Szűnni nem akaró taps az Ivánka bácsi budaörsi premierjén

Keresztes Tamás rendezése komoly csapatmunka eredménye, és egyszerre idézi meg a klasszikus színházi hagyományokat, miközben rólunk, mai emberekről beszél. Bemutatták az Ivánka bácsit a Latinovits Színházban.
Vizuál

Aragorn a Nemzeti Múzeumban: Viggo Mortensen váratlanul bukkant fel az Attila-kiállításon

A háromszoros Oscar-jelölt színész minden különösebb felhajtás nélkül érkezett, miközben a legtöbb látogató észre sem vette, ki áll mellettük a sorban. Egy múzeumi munkatárs azonban felismerte, rövid beszélgetésük után pedig egy igazán különleges dedikációval lett gazdagabb.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Klasszikus ajánló

Haydn öröksége elevenedik meg Kismartonban

Március 20. és 22. között rendezik meg quartetto plus fesztivált a kismartoni Esterházy-kastélyban, Haydn több évtizedes alkotói tevékenységének helyszínén, a vonósnégyes műfajának bölcsőjében.
Klasszikus hír

Megrongálták Eötvös Péter síremlékét

A Farkasréti temetőben található síron eredetileg Fülöp Fruzsina egyedileg tervezett szobra állt, ám ismeretlen tettesek ellopták az alkotást – számolt be róla a művész özvegye.
Klasszikus ajánló

A magyar himnuszok és népdalok kerülnek középpontba a Pesti Vigadó ünnepi koncertjén

A nemzeti ünnep, március 15-e alkalmából „Isten, áldd meg a magyart!” címmel ingyenes ünnepi koncertet tartanak március 14-én, 15 órakor a Pesti Vigadóban.
Klasszikus gyász

Elhunyt Boros Attila, a Ki nyer ma? egykori műsorvezetője

Boros Attila műsorvezető, riporter, zenei szerkesztő, karmester, zongoraművész 91 éves volt. A szélesebb közönség a Magyar Rádió déli zenei vetélkedőjének egyik játékvezetőjeként ismerhette.
Klasszikus kritika

Száz év kutakodás a lelassult időben – négykezes kritika a Kurtág-filmről

Hogyan képes egy művészeti alkotás egy másikról beszélni? A Kurtág-töredékek című portréfilm, Nagy Dénes alkotása arra vállalkozott, hogy bevezesse a nézőket a százéves Kurtág György megfoghatatlan világába.