A Steinway Spirio olyan, mint egy gépzongora, csak éppen sokkal valódibb, az élő játékkal összetéveszthető minőségben képes visszajátszani a legnagyobb művészek játékát. A zene tehát nem hangfelvételről, hanem kalapácsok és húrok által szól.
De hogy mindez érthető legyen, nézze meg az alábbi videót, amelyben Farkas Gábor először a Spirióról beszél, majd négykezest játszik – önmagával. Ő szólaltatta meg itthon először a hangszert a szakmai érdeklődőknek, és jelenleg az egyetlen magyar, akinek a játéka bekerült a Spirio-adatbázisba. Ami azt jelenti, hogy az az 1300 vásárló világszerte, aki vett otthonra ilyen zongorát, bármikor megidézheti Farkast a saját nappalijában.
Ezeket a felvételeket a cég csúcstechnológiás New York-i stúdiójában rögzítik, ahogy Farkas Gábor felvételeit is. Az archív anyagokat a cég saját fejlesztésű szoftverével emelik át a Spirio rendszerére.
„Ez a hangszer rendelkezik azzal a szuperképességgel, hogy Steinway művészek stúdióban rögzített felvételeit élethűen adja vissza. Más hanghordozókkal ellentétben, nem hangszórókon keresztül kapjuk vissza a zenét, hanem a zongorából, saját magából. Nagy öröm, hogy a Spirio végre Magyarországra is megérkezett” – mondja a világhírű művész.

Kapcsolódó
A Steinway Spirióval Horowitz és Lang Lang beköltözik a nappaliba
New York és Hamburg után Budapesten is elérhető a Steinway legújabb fejlesztése, a Spirio, amely egy 21. századi zenelejátszó rendszer a Steinway eredeti modelljeibe építve.