"Wolf Péter régi barátunk, évtizedek óta ismerem, együtt jártunk a Bartók konziba" - meséli Rolla János, a zenekar művészeti vezetője. - "Az estjén színes programot mutatunk be: Wolf Kati is énekel dalokat, aki egészen más műfajban mozog, mint mi. Emellett Balog József fiatal zongoraművésszel is fellépünk, akit még nem ismerünk személyesen illetve Dienes Gábor oboaművésszel, akivel évtizedek óta játszunk, és akivel lemezt is készítettünk. Különleges együttműködés lesz, illik a BMC-ben játszott koncertjeink sorába."
Wolf Péter zeneszerző a Bartók Béla Zeneművészeti Szakiskolában, majd a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán folytatta zenei tanulmányait. 1969-ben billentyűsként csatlakozott az Ex Antiquis együtteshez, melynek szólistája Hacki Tamás füttyművész. Közismert, sikeres zeneszerző; írt táncdalokat, dalokat, tv-és filmzenéket, hangszeres versenyműveket, balettzenét és kórusműveket. Hangszerelései, átdolgozásai számos lemezen megjelentek. Hangszerelői virtuozitását többek között a Liszt Ferenc kamarazenekar koncertjein és lemezein élvezhetjük. Ő hangszerelte Isaac Stern "Kreisler" CD-jét. A dublini Eurovizió Fesztivál többszörösen meghívott karmestere. Az Ex Antiquis koncertprogramjának és lemezeinek hangszerelője. Nem csak virtuóz zenész, kiváló színpadi előadó is. Pályafutása alatt Artisjus-díjban, Fényes Szabolcs - díjban, Pro Urbe Szentendre-díjban és Erkel-díjban részesült.
"Minden közreműködőhöz személyesen kötődöm" - teszi hozzá Wolf Péter zeneszerző. "Örülök, hogy az Utazás c. hegedűversenyem szólóit a zenekar tagjai vállalták, az oboaversenyt Dienes Gáborral lemezre is rögzítettük. Kati lányom részben a számára, részben Sass Sylvia és Miklósa Erika részére komponált dalaimból énekel. A Miskolci Szimfonikus Zenekar által rendelt zongoraversenyemet Kovács László vezényletével Balog József mutatta be, a mai koncert kedvéért ebből kamarazenekari átiratot készítettem. A szokásosnál kicsit izgatottabban várom az eseményt, mert ez egyben a doktori koncertem is."