Az elismerésben és az azzal járó 2 millió forintban az Angelica Leánykar, Bencze Csaba harsonaművész, Kohán István klarinétművész, Lebhardt Dániel zongoraművész, Nyári László hegedűművész, Solti Árpád zeneszerző, Szabó Ildikó gordonkaművész, Tálas Áron jazz-zongorista, Tóka Ágoston orgonaművész és Tóth Balázs trombitaművész részesült.
A díjra huszonhárom jelölés érkezett. Ebben az évben különösen fiatal mezőnynek, húsz és huszonhét év közötti fiataloknak ítélték oda az elismeréseket. A Junior Prima-díj társalapítója, az MVM Magyar Villamos Művek Zrt. képviseletében Baji Csaba, a társaság elnök-vezérigazgatója a felújított Zeneakadémián rendezett ünnepségen elmondta: hisznek abban, hogy egy ország valódi erejét történelme, kultúrája mutatja igazán, hiszen a kulturális értékek teremtése jótékony hatással van a nemzetgazdaság növekedésére.
A díjazottak kiválasztása a magyar zeneoktatás magas színvonalánakés a sok kiváló fiatal tehetségnek köszönhetően minden évben komoly, felelősségteljes döntést igényel. A zsűri elnöke, Batta András kormánybiztos kiemelte: véleménye szerint igazságos és sok szempontot figyelembe vevő döntést hoztak, noha a 23 jelölt mindegyike megérdemelte volna az elismerést. Felidézte, hogy a 2008-as első díjátadás óta a jutalmazottak száma már hatvanra nőőt. Részvételükkel gálaestek sorozatát lenne érdemes megrendezni a Zeneakadémián - jegyezte meg. A díj erőssége, hogy nem csupán az ünnepi alkalomra szól, az MVM Koncertek sorozataiban a világhírű sztármuzsikusok mellett egyre több Junior Prima-díjas tűnik fel.
Vigh Andrea hárfaművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem rektora, a zsűri tagja hangsúlyozta: nagy öröm, hogy a díjátadás színhelye Zeneakadémia, hiszen az intézmény szellemiségéből a pálya folytatásában, a hazai és nemzetközi zenei életben is lehet táplálkozni. "Remélem, hogy hagyományt teremtünk, a jövőben mindig itt adhatunk helyet az eseménynek" - fűzte hozzá.