Klasszikus

Zenetanárokat és előadóművészeket díjazott az Artisjus

2020.12.12. 12:10
Ajánlom
Tíz-tíz zenetanárt és előadóművészt díjazott az Artisjus komoly- és könnyűzenei kategóriákban pénteken online. A szerzői egyesület kortárs magyar műveket műsorukra tűző előadóművészeket, valamint a zenei oktatásban kiemelkedő munkát végző tanárokat ismert el.

A két éve alapított, pénzjutalommal járó díj odaítéléséről a szervezet szerzőkből és zeneműkiadókból álló testületei döntenek.

Az Artisjus Zenetanári Díjjal azokat a zenepedagógusokat jutalmazzák, akik tanári pályafutásuk során nagy hangsúlyt fektetnek a kortárs magyar zene terjesztésére.

Az Artisjus Előadóművészi Díjban azok az előadók részesülnek, akik művészeti tevékenységük során előtérbe helyezik a kortárs magyar darabokat, és küldetésüknek érzik, hogy minél szélesebb közönséghez juttassák el ezeket a zeneműveket.

Könnyűzenei kategóriában előadói díjat kapott Lee Olivér gitáros, énekes, zenei rendező, producer; Szabó László dobos, gitáros, dalszerző; Szebényi Dániel billentyűs; Szendőfi Péter dobos, zeneszerző, hangszerelő; Tempfli Erik zongorista, zeneszerző.

Komolyzenei kategóriában ismerték el előadói díjjal az Anima Musicae Kamarazenekart (művészeti vezető: G. Horváth László); Fejes Krisztina zongoraművészt; Mindszenty Zsuzsánna karvezetőt, nyugalmazott egyetemi docenst; Vajda Gergely karmestert, zeneszerzőt, klarinétművészt; valamint Wiedemann Bernadett mezzo-szoprán énekesnőt.

Zenetanári díjban részesült a könnyűzene területéről Frey György, a pomázi Teleki-Wattay Alapfokú Művészeti Iskola basszusgitár és zenekari gyakorlat tanára; Kárpáti Balázs gitár-, zeneelmélet- és alapfokú zongora magánoktató; Nyári László, a Talentum Zeneművészeti Szakiskola hegedű- és zenekari tanára; Suba Sándor, a debreceni Rocksuli klasszikus gitár tanára; posztumusz elismerést kapott a közelmúltban elhunyt Tornóczky Ferenc, a Kőbányai Zenei Stúdió zenetanára, dzsesszgitáros.

A komolyzenei kategória zenetanári díját vehette át Fülep Márk fuvolaművész; Ittzés Tamás, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának egyetemi docense, hegedű- és kamarazene tanár; Nemes László Norbert egyetemi tanár, a Liszt Ferenc Zeneakadémia professzora, a Zeneakadémia Kodály Intézetének igazgatója; Puskás Levente, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar és a budapesti Egressy Béni Zeneművészeti Szakközépiskola szaxofontanára; valamint Stébel Ildikó, a debreceni Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium, Zeneiskola Kodály Könyvtárának megszervezője és több évtizeden át vezetője.

A díjazottakról bővebben az Artisjus lapjában, Dalszerzőben olvashat.

Programkereső

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Zenés színház

Rost Andrea beadta pályázatát a Magyar Állami Operaház főigazgatói posztjára

Az énekesnő közösségi oldalán erősítette meg a hírt: indul a Magyar Állami Operaház főigazgatói pályázatán, amelynek március 28-án jár le a határideje.
Zenés színház

„El kell kezdeni az Operaház értékének visszaállítását” – Miklósa Erika is beadta pályázatát az Opera élére

Március 28-án van a Magyar Állami Operaház főigazgatói tisztségére kiírt pályázat beadási határideje. Miklósa Erika opera-énekesnő a közösségi médiában tette közzé, hogy indul a pályázaton.
Klasszikus

Keller András pályázik a Zeneakadémia rektori posztjára

Az idei évben jár le Dr. Vigh Andrea, a Zeneakadémia rektorának megbízatása. Keller András hegedűművész, karmester, a Concerto Budapest zeneigazgatója egy interjúban megerősítette: ő is indul a pályázaton.
Színház

Üt, mint egy Pintér Béla-i óraszerkezet – kritika a Szutyok stuttgarti bemutatójáról

Pintér Béla színdarabjai között vannak olyanok, amelyek mindeddig „házon belül” maradtak. Másokat színre vittek határon innen és túl, magyarul és idegen nyelven. Bár a Szutyok annak idején talán „csak itt, csak most” jellegű drámaszövegnek tűnhetett, az élet nem ezt igazolta, hanem az ellenkezőjét.
Zenés színház

Alpaslan Ertüngealp zongoraművész-karmester is pályázik az Opera élére

A Magyarországon élő, törökországi görög származású művész a közösségi oldalán osztott meg egy fényképet a Magyar Állami Operaház főigazgatói posztjára beadott pályázatáról.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Klasszikus interjú

„Ha nem áldozunk az oktatásra, ne várjuk, hogy a fiatalok értelmiségi felnőtté váljanak” – Interjú Farkas Gáborral

Farkas Gábor zongoraművész életében egyaránt fontos szerep jut a tanításnak és az előadó- művészetnek. A Zeneakadémia Billentyűs és Akkordikus Hangszerek Tanszékének vezetőjével áprilisi koncertje kapcsán beszélgettünk.
Klasszikus ajánló

Sztárelőadók Kismartonban – Idén is a zeneélet nagyságai koncerteznek a Herbstgold Fesztiválon

Szeptember 9-től 24-ig Julian Rachlin, a Herbstgold Fesztivál művészeti vezetője ismét kitűnő művészeket invitál Kismartonba, például Angelika Kirschlagert, John Eliot Gardinert, Kristīne Opolaist vagy Kirill Gersteint.
Klasszikus hír

OTT VAN címmel hirdette meg jövő évi Müpa-bérletét a Pannon Filharmonikusok

A Pannon Filharmonikusok a 2023/2024-es évadban két évtizede áll a Müpa színpadán ötkoncertes bérletsorozatával, melynek hangversenyein a jövő évadban is neves vendégművészekkel muzsikálnak együtt.
Klasszikus ajánló

Még egy hétig tart az ingyenes programdömping a Pesti Vigadóban

A végéhez közeledik az egyhónapos Essentia Artis kiállítás és programsorozat. A grandiózus művészünnep utolsó Kultúra és innováció elnevezésű tematikus napján, március 29-én a fényművészet kerül fókuszba.
Klasszikus hír

Keller András pályázik a Zeneakadémia rektori posztjára

Az idei évben jár le Dr. Vigh Andrea, a Zeneakadémia rektorának megbízatása. Keller András hegedűművész, karmester, a Concerto Budapest zeneigazgatója egy interjúban megerősítette: ő is indul a pályázaton.