A zene sok embert segített már át élete legnehezebb pillanatain, nem meglepő, hogy sokan szorongattatásaikban is hozzá fordulnak. Az orosz invázió kezdete óta sorra jelennek meg az olyan felvételek, amelyeken a háborút átvészelni próbáló ukrán emberek énekkel-zenével próbálják tartani magukban és egymásban a lelket.
Van, ahol föld alá menekülő emberek egy vallási énekkel fohászkodnak.
Christians singing praise to Jesus Christ while sheltering inside a subway station in Kiev.
— WORLD WAR 3 - RUSSIA vs Ukraine #2022 (@WW32022) February 25, 2022
The Christian spirit shines in darkness.#Russia #Ukraine #Kiev #Kyiv #subwaystation pic.twitter.com/MPOB849EqM
Mások gitárszóval és derűsebb dallamokkal igyekeznek enyhíteni a szorongásaikon.
#Ukraine people in shelter playing a guitar and singing for life. War in 2022 ! #RussiaUkraineWar pic.twitter.com/sK3xK6u0q4
— HaniSep (@hanisep1ta) February 25, 2022
A háború sújtotta városokban az ukrán himnusz újra és újra felcsendül, néhol hangszeren, de a metrókba és más, óvóhelynek alkalmas helyszínekre menekült emberek is éneklik.
Ukraine's national anthem sung inside a bomb shelter. pic.twitter.com/3hDSWx7Zuk
— Alejandro Alvarez (@aletweetsnews) February 26, 2022
Itt egy másik felvétel egy trombitásról, aki az ukrán himnuszt játssza, a felvételen hallatszik is, hogy többen csatlakoztak.
A legnagyobb harcok alatt álló Harkov egyik hoteljének előcsarnokában egy ifjú művész ült a zongorához, és kezdett bele Philip Glass művébe, Az órák című film zenéjének egyik fő motívumába.
A young boy plays the piano in a Kharkiv hotel lobby as unconfirmed reports come in that Russians troops are advancing on the city. pic.twitter.com/bWFvgM1N7X
— Whitney Leaming (@wleaming) February 24, 2022
Fejléckép forrása: Twitter