Könyvbemutatók, rendhagyó irodalomórák, író-olvasó találkozók, filmvetítés – a Magyar Széppróza Napja számos különleges irodalmi programot kínál, február 18-án és a következő napokban.
Balatonfüreden mutatják be Géczi János A tenyérjós című könyvét február 18-án, a Szőcs Géza Irodalmi Szalonban. Budapesten a Lumen Kávéházban Owaimer Oliver beszélget Kormányos Ákossal a Töredezettségmentesítés című kötetről. Az eseményt irodalmi kvíz és Jókai-impró követi, a FISZ szervezésében. Február 21-én Győrben, a Kisfaludy Könyvtár Muzeális Gyűjteményében Horváth Sándor Domonkos Anyám sírása halkul és Bánki Zsolt Kicsi hűség című prózaköteteinek bemutatójára kerül sor.
Az irodalom ismeretlen szegleteivel ismerkedhet meg a közönség a rendhagyó irodalomórákon, február 25-én a balatonfüredi Lóczy Lajos Gimnáziumban Kovács Krisztina irodalmár a Nyugat prózaíróiról tart előadást, 28-án pedig Száraz Miklós György József Attila-díjas író Trianon és a magyar széppróza kapcsolatáról. A Guttenberg Pál Népfőiskola február 22. és 28. között Mátészalkán, Debrecenben és Aszódon tart rendhagyó irodalomórákat, Dr. Kelemen Erzsébet pedig Debrecenben és Edelényben szól az irodalomkedvelő közönséghez, február 21-én, 22-én és 25-én. Pécsett a Leöwey Klára Gimnáziumban február 21-én Bartusz-Dobosi László író, kritikus és Vörös Anna író pszichológus Novellák korunk problémáiról címmel folytat beszélgetést.
A technika lehetőségei is közel hozhatják az irodalmat az emberekhez, így február 26-án a balatonfüredi Szőcs Géza Irodalmi Szalonban A feleségem története című Füst Milán regényből készült filmet vetítik, majd beszélgetésre kerül sor Enyedi Ildikó filmrendezővel és Schein Gábor íróval. A Szlovákiai Magyar Írók Társasága pedig online felolvasást szervez február 18-án és 23-án este, melyet a szervezet oldalán, illetve Youtube-csatornáján bárki követhet.
Részletes program az esemény honlapján érhető el.
Fejléckép: A feleségem története (fotó/forrás: Csata Hanna / Magyar Nemzeti Filmalap)