Könyv

Küldj egy könyvölelést Valentin-napra!

2023.02.02. 09:20
Ajánlom
Február 14-én Csehov, Jane Austen vagy épp Nyáry Krisztián könyvújdonságaival fejezhetjük ki az érzéseinket a Líra kampánya segítségével. A rendeléseket február 9-ig érdemes leadni.

Különleges meglepetéssel készül a Líra a közelgő Valentin-nap alkalmából: díszdobozban kapható ajándékcsomagokat állítottak össze, amelynek tartalma egy, általunk választott könyv, illetve egy All you need is love and book feliratú vászontáska. Mint írják, az alkalom szellemében olyan újdonságokat válogattak össze, amelyek közelebb engednek az érzelmeinkhez. „Történetek a boldog és boldogtalan szerelemről, klasszikus és új regények, melyekből megtudhatjuk, hogy a szerelem milyen sokféle úton-módon találhat ránk. A könyv férfiak és nők számára egyaránt ideális ajándék lehet” – írták.

Amennyiben szeretnénk, hogy az ajándék időben odaérjen, február 9-ig adhatjuk le a rendelésünket.

Az akció során a következő hat kötet közül válogathatunk:

Jane Austen: Emma 

Jane Austen, megannyi világraszóló sikerkönyv írónője ebben a máig friss és humoros regényben ismét bebizonyítja, hogy a női lélek rejtelmeinek, és a társasági élet praktikáinak legjobb ismerője.

Emma Woodhouse szellemes és gyönyörű hajadon, aki előszeretettel játssza a kerítő szerepét, ő maga azonban elszántan szembeszegül a házassággal. S bár apjának megfogadja, hogy felhagy a házasságszerzéssel, szeleburdi természete nem engedi, hogy lemondjon erről a kitűnő társasági szórakozásról. Ám ahogy egyre újabb délceg ifjak legyeskednek körülötte, mintha a minden lében kanál lányban is felcsapna a vágy – de vajon kihez vonzódik leginkább: a romantikus Mr. Eltonhoz? Netán a kalandor Mr. Churchillhez? És vajon a környékbeli lányokon kívül Emma számára is tartogat a sors szerelmet?

Anton Pavlovics Csehov: A szerelemről és más történetek

Boldog és boldogtalan szerelmek, nosztalgiák, vágy az emberhez méltó életre – vajon miről beszél Csehov a mai olvasónak? A világ megváltozott, de vajon változtak-e a szerelmek, a vágyak és a nosztalgiák az elmúlt több mint száz év óta, amikor ezek a történetek megszülettek?

Nyáry Krisztián: Így szerettek ők 3.

Nyáry Krisztián 2012-ben mesélt először íróink és költőink szerelmi életéről. Az Így szerettek ők első és második része az elmúlt évek legnagyobb könyvsikerei között szerepelt. Most elkészült a sorozat várva várt harmadik része, ismét lekerülnek az unalmas íróportrék a tantermek falairól.

Beth O'Leary: Bepalizva

Beth O'Leary legújabb regénye egy igazán különleges, elképesztően bájos, szívszorító, mégis örömteli történet randizásról és várakozásról, illetve arról, hogy a szerelem milyen sokféle úton-módon találhat ránk.

8 óra 52 perc. Siobhan alig várja a randiját Josephfel. Egy Valentin-napi reggeli azért már jelent valamit. De hol van ő?

14 óra 43 perc. Miranda őszintén reméli, hogy a Josephfel megbeszélt, Valentin-napi ebédrandi méltó alkalom lesz megünnepelni, hogy új munkája van. De hol késlekedik már a férfi?

18 óra 30 perc. Joseph megígérte, hogy eljátssza Jane partnerét a Valentin-napi eljegyzési bulin. Csakhogy nem jelenik meg a helyszínen.

Három faképnél hagyott nő, és mindhármukat ugyanaz a férfi ültette fel. Mi ez, ha nem botrány?

Cecelia Ahern: Szeplők

A szeplős Allegra Bird maga mögött hagyja imádott apját, barátait és gyerekkora helyszínét, a mesés, írországi Valentia-szigetet. Dublinba tart, hogy felkutassa sosem látott anyját, a családi elbeszélésekből felelőtlennek és szívtelennek ismert Carmencita Casanovát.

Sólyom Anna: Macskabár

Nagore élete viszontagságosan alakul: szakított a barátjával, otthagyta a munkahelyét, és jó tíz év után visszaköltözött Barcelonába. Mivel nem tudja fizetni az albérletét, kis híján utcára kerül. Ekkor egy régi barát különleges munkahelyet ajánl neki: felszolgálót keresnek a Macskabárba, ahol délutánonként hét cica keresi gazdáját a betérő vendégek közt. Négylábúaktól tanult képességek - többek közt a derű, a koncentráció, az alkalmazkodás - sorsfordító hatást gyakorolnak Nagore életére.

További részletek a Líra oldalán<<

Fejléckép: Valentin-napi akció a Líránál (Fotó/Forrás: Lira.hu)

 

Egy mérlegképes könyvelő magánélete sem érdektelenebb, mint egy íróé – Nyáry Krisztián a Lírástudók vendége

Kapcsolódó

Egy mérlegképes könyvelő magánélete sem érdektelenebb, mint egy íróé – Nyáry Krisztián a Lírástudók vendége

Egy évtizeddel az első kötet után megjelent az Így szerettek ők harmadik része, amelyben újabb húsz történet olvasható, többek között Szabó Lőrinc, József Attila, Gobbi Hilda és Kaffka Margit magánéletéről. A Lírástudók podcast új epizódjában Grisnik Petra beszélgetett a szerzővel.

Kit érdekel egy gyilkosság, ha van szerelem?

Kit érdekel egy gyilkosság, ha van szerelem?

Évek óta nem készült olyan szép film a szerelemről, mint A titokzatos nő. Az Oldboy rendezőjének új alkotása detektívtörténetnek álcázza magát, hogy a legszebb emberi érzésről beszéljen, annak minden ellentmondásával és kifürkészhetetlenségével együtt.

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Vizuál

Három nagyszabású kiállítással ünnepel a 250 éves Albertina

Az Albertina-ról már sokat írtak, és mégis messze nem mondtak el még mindent. Mit nem ismerünk még a múzeum történetéből? Merre tart az Albertina? Ezek a kérdések vezetik végig a látogatókat az idei évfordulós programon.
Könyv

Szombathelyen újra életre kel az Ulysses

Június 12-13-án, illetve 16-án rendezik meg idén Szombathely kortárs művészeti fesztiválját, a Bloomsdayt, amely James Joyce munkássága előtt tiszteleg. Az eseményre gazdag zenei, képzőművészeti és irodalmi programkínálattal készülnek a szervezők.
Színház

Léner Péter: „Nem szigeten csinál az ember színházat, hanem konkrét helyen”

90. születésnapja alkalmából kérdezte a Hír13 a kerületi díszpolgárt, Léner Pétert. A Kossuth-díjas rendezőnek, színházigazgatónak pár napon belül megjelenik az ötödik kötete, amelyet Esztergályos Cecíliáról, Galambos Erzsiről, Halász Juditról írt.
Vizuál

Elhunyt Robert Duvall

95 éves korában elhunyt Robert Duvall Oscar-, valamint többszörös Emmy- és Golden Globe-díjas amerikai színész, filmrendező, forgatókönyvíró és producer.
Színház

Legendás zsidó misztériumjáték debütált a Gólem Színházban

Először jelent meg szellemidézés és ördögűzés a Gólem Színház színpadán: a teátrum február 14-én mutatta be legújabb produkcióját, a Dibuk – se itt, se ott című zsidó misztikus színjátékot.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Könyv ajánló

Szombathelyen újra életre kel az Ulysses

Június 12-13-án, illetve 16-án rendezik meg idén Szombathely kortárs művészeti fesztiválját, a Bloomsdayt, amely James Joyce munkássága előtt tiszteleg. Az eseményre gazdag zenei, képzőművészeti és irodalmi programkínálattal készülnek a szervezők.
Könyv ajánló

Világirodalomtól a gyerekkönyvekig – tavasz a Scolar Kiadónál

A Scolar Kiadó tavaszi kínálata a világirodalomtól a kortárs magyar prózán és lírán át a pszichológiai, történelmi és ismeretterjesztő művekig terjed, a gyerekkönyves portfólióval együtt átfogó képet adva a kiadó sokszínű profiljáról.
Könyv ajánló

Sátántangó, krimi és Margó-díjasok – közeleg az 5. Holtszezon Kortárs Irodalmi Fesztivál

Az irodalmi programok mellett kiállítások és zenei események is szerepelnek az ötödik Holtszezon Kortárs Irodalmi Fesztivál kínálatában, amit február 20. és 22. között rendeznek meg Veszprémben, a belváros több pontján.
Könyv hír

Krasznahorkai László az ELTE díszdoktora lesz

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem díszdoktori címet adományoz egykori hallgatójának, Krasznahorkai Lászlónak. A Nobel-díjas író szeptember 18-án tér vissza az alma materébe az életművét feldolgozó Krasznahorkai-év keretében.
Könyv hír

A Booker-díjas David Szalay nyitja meg az Ünnepi Könyvhetet

A magyar irodalmi élet egyik legfontosabb eseményét június 11. és 14. között rendezik meg. A nyitó nap estéjén a Platon Karataev indiefolk-posztrock zenekar ad koncertet a Vörösmarty téri színpadon.