A modern latin-amerikai próza egyik legnagyobb hatású alakja, a kolumbiai José Eustasio Rivera 1924-ben iskolát teremtett az amerikai kontinensen Örvény című regényével. Sodró áradású, költői ihletésű képsorok, izgalmas kalandok, apokaliptikus víziók teszik végig lebilincselővé a sok kiadást megért, több nyelvre lefordított klasszikust.
A mű megjelenésének századik évfordulója alkalmából október 29-én ingyenes eseményt rendeznek a Cervantes Intézetben a magyarországi Kolumbiai Nagykövetséggel együttműködve. Az esten Manuel Briceño Torres irodalom- és drámatanár, film- és színházi rendező, valamint Jozifek Zsófia színésznő, pszichológus és pedagógus mélyrehatóan elemzi a regényt egy formabontó, multimodális előadás keretében, amely során az irodalmat a vizualitással, a zenével és a performatív előadásmóddal ötvözik. Ezt követően közös beszélgetésre hívják a nézőket.
Mit mond nekünk Cortázar saját magunkról? – erre is választ kaphatunk, október 15. és november 26. között ugyanis olvasóklubot és biblioterápiás műhelyt hirdetnek, amelynek célja, hogy a 20. század egyik leghíresebb írójának, Julio Cortázarnak a munkásságát nem megszokott szemszögből vizsgáljuk meg.
Cortázar novelláiból válogatva a résztvevők olyan témákat fognak elemezni, amelyek ma is központi jelentőségűek az emberek számára.
A programok sora azonban itt még nem ér véget, mert a hónap végén Mi lenne, ha Cervantes egy gép lenne? címmel ötalkalmas, a mesterséges intelligenciát is használó kreatív írásműhelyt hirdetnek, amely október 30-án indul. A két műhelyen való részvételhez előzetes bejelentkezés szükséges.
További részletek a Cervantes Intézet honlapján.