A Digitális Irodalmi Akadémia (DIA) mint digitális könyvtár indulása óta a kortárs irodalom népszerűsítésének fontos fóruma, szakmai körökben, az irodalomoktatásban és az olvasók körében is népszerű szolgáltatás. A Petőfi Irodalmi Múzeum által működtetett felület a tagok életművét digitalizálja és ingyenesen közzéteszi az interneten. Az új tagok személyéről az online megtartott 2021. évi tagválasztás eredményeként döntöttek.
Kemény István nemzedékének egyik legfontosabb, legnagyobb hatású költője. Nemrégiben a Fidelio és a Líra Könyv irodalmi podcastjában, a Lírástudókban beszélgetett vele Szabó T. Anna.

Kapcsolódó
„Nem költő akartam lenni, hanem verseket akartam írni” – Kemény István a Lírástudókban
Október végén ünnepelte 60. születésnapját Kemény István költő. A Fidelio és a Líra közös podcastjában Szabó T. Anna beszélgetett vele: tevékről, szívósságról és magányról, amikor csak a toll és szél van.
Az Erdélyben élő Király László költőként és prózaíróként is egyik legnépszerűbb, úttörő és példaadó alakja az elmúlt évtizedek határon túli magyar irodalmának. Márton László prózaírói, drámaírói és műfordítói életműve pontos, filozófiai irányultságú írásaival a mai magyar irodalom legjelentősebb és legolvasottabb teljesítményei közé tartozik. Az újvidéki Végel László az emberi lét alapkérdéseit és a kisebbségi létet elemző műveivel vált az elmúlt fél évszázad irodalmának meghatározó alkotójává.
Fejléckép: Kemény István (fotó: Szilágyi Lenke / Líra Könyv), Márton László (fotó: Gulyás Judit)