A zenében csakis a zene a lényeg, de hazudik az, aki azt mondja, még soha nem merengett el azon, hogy milyen jóképű volt Liszt Ferenc, Mozart vagy a fiatal Brahms.
Rosemary Brown megidézte Beethovent, Lisztet, Chopint, Rahmanyinovot és még egy rakás más zeneszerzőt, akik lediktálták neki meg nem komponált műveiket. Nem hiszi? Hallgasson bele!
Az immár hetedik alkalommal megszervezett Nemzetközi Bartók Béla Zongoraversenyen idén 18 fiatal mutatkozott be, a magyarok mellett román, szerb és japán művész is.
A Steinway & Sons Records gondozásában jelent meg a zongoraművész új albuma, a lemezbemutató pedig nagy sikert aratott New Yorkban. Ráadásul májustól vendégprofesszorként fog dolgozni Tokió neves zenei egyetemén.
Varga Gergő Zoltán tavaly a Bartók Béla Nemzetközi Zongoraverseny első díját hozta el, most pedig a Cziffra György Zongoraversenyen végzett a dobogó legfelső fokán, illetve a legjobb Dubrovay László mű előadásáért járó egyik különdíjat is megkapta. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen tanult fiatal tehetséggel beszélgettünk a versenyről, az eljátszott Liszt-darabról, és arról, milyen hozzáállás várható el egy jó zongoristától.
Herman Ottó születésének százkilencvenedik, halálának száztizedik évfordulója alkalmából „legzseniálisabb s legmagyarabb tudósunk” címmel nyílik meg decemberben a Néprajzi Múzeum és az Országgyűlési Múzeum új kiállítása.
Kortárs különlegességgel várja a közönséget adventkor a Nemzeti Filharmonikus Zenekar és a Nemzeti Énekkar: a népszerű skót zeneszerző, James MacMillan Karácsonyi oratóriuma csendül fel december 12-én a Müpában.
Bartus Berci a közelmúltban debütált élete első nagyszínházi főszerepében: a Hamupipőke című új bemutató Hercegeként lépett a közönség elé a Budapesti Operettszínházban. A fiatal művésszel célokról, mesterekről, szakmai tapasztalatszerzésről beszélgettünk.
hírlevél
A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében
December 2. és január 6. között ingyen látható a FILMIO kínálatában szereplő összes klasszikus magyar film, több mint 450 alkotás a Meseautótól a Macskafogón át a Moszkva térig.
December 8-án jótékonysági koncertet rendeznek a Zeneakadémián az autizmussal élő gyermekeket, fiatalokat segítő Világom Alapítvány támogatására. Az esemény mellett a hazai zeneélet nagyságai álltak ki.
Az Apám üzent Grecsó Krisztián eddigi legszemélyesebb könyve, miközben valódi fikció. Regényes nyomozás a családi múlt után, amely a személyes vallomás látszatát kelti. Olvasson bele ön is a kötetbe!
2025 tavaszán érkezik a mozikba a Csongor és Tünde egész estés animációs film. A családoknak szóló mesefilm Vörösmarty Mihály drámai költeménye nyomán, Dargay Attila eredeti figuratervei alapján készült. Cikkünkben megtekinthető az első teaser előzetes.
A békebeli ünnepi képeslapok világát eleveníti fel a Várkapitányság és a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum november 29-én megnyílt közös adventi kiállítása a Budavári Palotanegyed újjászületett Csikós udvarán.