Digitalizálták és az egész világon elérhetővé tették a Louis Armstrong Házban őrzött hagyatékot, ami korábban csak New Yorkban, Corona városnegyedben, személyesen volt látható.
Hugo Berkeley filmje azt az ellentmondásos időszakot örökíti meg, amikor az Egyesült Államok azokkal a jazz-zenészekkel szerette volna hirdetni a demokráciát és faji egyenjogúságot a Szovjetunióban, akik maguk sem részesültek abban.
A trombitás-énekes Satchmo 1965. június 9-én egyesek szerint 80, mások szerint 93 ezer ember előtt játszott a Népstadionban, ez volt az egyik legnagyobb közönsége. A történelmi pillanatot tokaji borral teli csikóbőrös kulaccsal köszönték meg neki a magyar szervezők. Az eset körülményei azonban ellentmondásosak.
A jazz története elválaszthatatlan a faji identitás kérdésétől és a feketék polgárjogokért folytatott küzdelmétől. A szegregációról szóló ikonikus jazz-szerzemények közül válogattunk.
Mindig is arról álmodoztál, hogy egyszer táncolj egy Pina Bausch-darabban? Itt a lehetőség, ráadásul részese lehetsz a világ legnagyobb szabású táncperformanszának!
Egy hete pörög a neten az a videó, amin egy fekete zongorista-énekes a harmincas-negyvenes évekbeli chicagói jazzklubok hangulatát idéző derűvel és természetességgel játssza az egyik legismertebb sztenderdet, az All of me-t. De ki ő?
Az új évben is folytatódik a Fidelio.hu-n Vámos Miklós sorozata, amelyben a népszerű író megmondja, mit érdemes elolvasni. Ezúttal Bakos Gyöngyi Nyolcszáz utca gyalog című első kötetét ajánlja. Gondolataira a könyv szerzője reagál.
A Katona József Színház előadása a Lessingtage Digital online fesztiválon szerepel. A közvetítés – az eseményre meghívott többi produkcióhoz hasonlóan – bárki számára ingyenesen követhető lesz.